Ўзбекистон Президентлигига номзод Хатамжон Кетмонов сайловда овоз берди
Ўзбекистон Республикаси Халқ демократик партиясидан Ўзбекистон Республикаси Президентлигига номзод Хатамжон Кетмонов пойтахтимизнинг Олмазор туманидаги 282-сайлов участкасига овоз бериш учун келди.
Истиқлол йилларида мамлакатимизда фуқароларнинг ҳуқуқ ва эркинлигини таъминлаш, миллий сайлов қонунчилигини жаҳон андозалари даражасида такомиллаштириш, унинг демократик тамойилларга тўлиқ жавоб беришига эришиш масалаларига устувор аҳамият қаратилмоқда. Ривожланган давлатларнинг бу борадаги илғор тажрибаси ва миллий анъаналаримизнинг ўзаро уйғунлаштирилиши натижасида миллий сайлов қонунчилигимизда халқимиз ўз хоҳиш-иродасини эркин ва очиқ ифода этишини таъминлайдиган жиҳатлар ўз аксини топаётир.
Сайлов тизими кўппартиявийлик, очиқлик, ошкоралик, тенг ҳуқуқлилик каби тамойилларга таяниши, бунда фақат овоз бериш жараёнидагина яшринликка йўл қўйилиши мумкинлиги миллий сайлов тизимининг юксак демократик талаб ва мезонларга тўлиқ жавоб беришининг амалдаги яна бир ёрқин намунасидир.
Ўзбекистон Республикаси Халқ демократик партиясининг сайловолди дастури аҳолининг турли қатламлари манфаатларини таъминлаш, кучли ижтимоий ҳимоя тамойилларига қатъий амал қилиш, айниқса, кексалар, алоҳида эҳтиёжли фуқаролар, ёшларга эътиборни янада кучайтириш, янги иш ўринларини барпо этиш, таълим сифати ва мазмунини янада такомиллаштириш каби мақсадларга йўналтирилган.
Халқимиз Ўзбекистон Республикаси Президенти сайловида фаол иштирок этмоқда. Мамлакатимиз ҳаётидаги бу муҳим сиёсий жараённинг юксак савияда ўтаётгани юртдошларимизнинг фаол фуқаролик позицияси, Ватан тақдири учун масъулиятни астойдил ҳис этиши, юрт истиқболига дахлдорлик ҳисси билан яшаётганининг яна бир амалий исботидир.
Юксак талаб ва меъёрларга тўлиқ жавоб берувчи сайлов жараёни юртдошларимиз Ўзбекистонимизнинг тинчлиги ва осойишталиги, Ватанимиз тараққиёти, унинг порлоқ истиқболи учун овоз берганининг яна бир амалий тасдиғи бўлди.

Кандидат в Президенты Республики Узбекистан Хатамжон Кетмонов проголосовал на выборах
Кандидат в Президенты Республики Узбекистан от Народно-демократической партии Узбекистана Хатамжон Кетмонов 4 декабря проголосовал на 282-м избирательном участке Алмазарского района города Ташкента.
В годы независимости в нашей стране приоритетное внимание уделяется вопросам обеспечения прав и свобод граждан, совершенствования национального избирательного законодательства в соответствии с международными нормами, обеспечению его полного соответствия демократическим принципам. Избирательная система нашей страны, сочетающая в себе передовой опыт развитых государств и национальные традиции, обеспечивает свободное волеизъявление граждан.
Принципы многопартийности, открытости, гласности, равноправия, а также тайного голосования, которые положены в основу нашей избирательной системы, являются очередным подтверждением полного ее соответствия высоким демократическим требованиям и критериям.
Предвыборная программа кандидата от Народно-демократической партии Узбекистана направлена на достижение таких целей, как обеспечение интересов различных слоев населения, строгое соблюдение принципов сильной социальной защиты, усиление внимания к представителям старшего поколения, социально уязвимым гражданам, молодежи, создание новых рабочих мест, дальнейшее повышение качества и содержания образования.
Наш народ активно участвует в выборах Президента Республики Узбекистан. Этот важный для нашей страны политический процесс проходит на высоком организационном уровне, что свидетельствует об активной гражданской позиции наших соотечественников, которые живут с чувством ответственности за судьбу Родины и сопричастности к ее будущему.
Сегодня в ходе организованного в соответствии с высокими требованиями и стандартами голосования граждане Узбекистана отдают свои голоса за мир и спокойствие в стране, ее процветание и светлое будущее.