Ўзбекистон Президентлигига номзод Наримон Умаров сайловда овоз берди
Ўзбекистон “Адолат” социал-демократик партиясидан Ўзбекистон Республикаси Президентлигига номзод Наримон Умаров 4 декабрь куни Тошкент шаҳридаги 550-сайлов участкасида овоз берди.
Мамлакатимизда демократик тамойиллар асосида ижтимоий-иқтисодий муносабатларни фақат қонунчилик йўли билан мувофиқлаштириш, аҳолининг турмуш сифати ва даражасини янада оширишга қаратилган ислоҳотлар ўз самарасини бермоқда. Қонун устуворлиги ва ижтимоий адолатни таъминлаш, иқтисодиётни қўллаб-қувватлаш орқали соҳага инновацияларни жорий қилиш, кадрларни мақсадли тайёрлаш, илм-фанни ривожлантириш, фуқаролик жамияти институтларининг ролини янада ошириш борасида олиб борилаётган ишлар дунё миқёсида эътироф этилмоқда.
Миллий қонунчилигимизда халқ давлат ҳокимиятининг бирдан-бир манбаи экани акс этган. Ўзбекистон халқини миллатидан қатъи назар, Ўзбекистон Республикасининг фуқаролари ташкил этади. Фуқароларнинг давлат ҳокимияти вакиллик органларига сайлаш ва сайланиш ҳуқуқига эга экани Конституциямизда мустаҳкамлаб қўйилган. Зеро, сайловлар кучли фуқаролик жамиятига асосланган демократик ҳуқуқий давлатнинг ажралмас белгиси, халқнинг ўз хоҳиш-иродаси эркин ифодаланиши, жамият ва давлатни бошқаришда фуқаролар иштирокининг асосий шаклидир. Юртимиз келажаги, унинг янада тараққий топиши сайловларнинг энг юксак демократик талаблар ва умумэътироф этилган халқаро стандартларга мос, Бош қомусимизда мустаҳкамланган қоидалар асосида ўтишига, сайловчиларнинг фаоллиги ва улар қабул қиладиган қарорга боғлиқ.
Ўзбекистон Республикаси Президенти сайлови мамлакатимизнинг бугуни ва келажаги учун муҳим сиёсий воқеадир. Бу жараён миллий қонунчилигимиз ва халқаро меъёрларга тўла мос ҳолда, ошкоралик, тенглик, кўппартиявийлик асосида ўтмоқда. Унда ҳар бир сайловчи ўз хоҳиш-иродасини эркин ифода этиб, халқимиз фаровонлиги, юртимиз тинчлиги, Ватанимизнинг буюк келажаги учун овоз бермоқда.

Кандидат в Президенты Республики Узбекистан Наримон Умаров проголосовал на выборах
Кандидат в Президенты Республики Узбекистан от Социал-демократической партии Узбекистана “Адолат” Наримон Умаров 4 декабря проголосовал на 550-м избирательном участке города Ташкента.
Осуществляемые в нашей стране на основе демократических принципов реформы по упорядочению социально-экономических отношений только законодательным путем, дальнейшему повышению качества и уровня жизни населения дают свои высокие результаты. Продолжается признанная на международном уровне работа по обеспечению верховенства закона и социальной справедливости, внедрению инноваций в экономику, подготовке квалифицированных кадров, развитию науки, дальнейшему повышению роли институтов гражданского общества.
В национальном законодательстве закреплено, что народ, который составляют граждане Республики Узбекистан независимо от национальности, является единственным источником государственной власти. Конституцией нашей страны гарантировано право граждан избираться и быть избранными в представительные органы государственной власти. Выборы являются неотъемлемой частью демократического правового государства, основанного на сильном гражданском обществе. Они обеспечивают участие граждан в управлении делами государства и общества. Будущее и дальнейшее развитие страны зависит от проведения выборов в соответствии с высокими демократическими требованиями и общепризнанными международными нормами, на основе закрепленных в Основном Законе Узбекистана положений, а также от активности избирателей и сделанного ими выбора.
Выборы Президента Республики Узбекистан – важное политическое событие. Этот процесс проходит в полном соответствии с национальным законодательством и международными нормами, принципами многопартийности, гласности и равенства. Каждый избиратель, активно участвуя в выборах и свободно выражая свою волю, голосует за благополучие, мир в нашей стране и великое будущее Родины.