24 июнь куни Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёевнинг Туркия Республикаси Президенти Режеп Таййип Эрдоған билан телефон орқали мулоқоти бўлиб ўтди.
Суҳбат бошида Давлатимиз Раҳбари Режеп Таййип Эрдоғанни Туркия Республикаси Президенти лавозимига сайлангани муносабати билан самимий табриклаб, унга катта муваффақиятлар тилади.
Ўзбекистон-Туркия кўп асрлик дўстлик ва стратегик шериклик муносабатлари бугунги кунда юқори суръатлар билан ривожланаётгани ва мустаҳкамланиб бораётгани чуқур мамнуният билан алоҳида қайд этилди.
Давлатлар раҳбарлари, шунингдек, мамлакатларимиз ўртасидаги кенг қамровли ва кўп қиррали ҳамкорлиги, минтақавий ва халқаро аҳамиятга молик долзарб масалалар юзасидан фикр алмашдилар.
Мулоқот сўнгида Ўзбекистон Республикаси ва Туркия Республикаси Президентлари барча соҳаларда ўзаро манфаатли ҳамкорликни изчил ривожлантиришга тайёр эканликларини яна бир бор билдирдилар.

24 июня состоялся телефонный разговор Президента Республики Узбекистан Шавката Мирзиёева с Президентом Турецкой Республики Реджепом Тайипом Эрдоганом.
В начале беседы глава государства сердечно поздравил Реджепа Таййип Эрдогана с избранием на пост Президента и пожелал ему огромных успехов.
С глубокой удовлетворенностью было отмечено, что многовековые дружественные связи и стратегическое партнерство между Узбекистаном и Турцией на сегодняшний день развиваются и укрепляются ускоренными темпами.
Главы государств также обменялись мнениями по широкомасштабному и многоплановому сотрудничеству между нашими странами, актуальным вопросам регионального и международного значения.
В завершении Президенты еще раз подтвердили готовность к последовательному развитию взаимовыгодного сотрудничества во всех сферах.