2017 йилнинг 1 март куни Ўзбекистон Республикаси Ташқи ишлар вазири Абдулазиз Камилов БМТ Бош котибининг сиёсий масалалар бўйича ёрдамчиси Мирослав Енчани қабул қилди.
Суҳбат давомида таъкидланганидек, 1992 йилнинг 2 март куни БМТга халқаро муносабатларнинг тўлақонли субъекти сифатида қўшилган Ўзбекистон БМТ нуфузининг ошиши ва салоҳиятининг кучайишига ҳамда унинг Низомида кўрсатилган мақсад ва вазифаларни амалга оширишда муносиб ҳисса қўшмоқда.
Учрашувда Ўзбекистон ва БМТ ўртасидаги ҳамкорлик ҳолати ва истиқболлари муҳокама қилинди, шунингдек, халқаро ва минтақавий муаммолар юзасидан фикр алмашилди.
Суҳбатда БМТнинг Марказий Осиё учун превентив дипломатия бўйича минтақавий маркази (МОПДММ) раҳбари Петко Драганов иштирок этди.

Meeting with UN Assistant Secretary-General
On March 1, 2017, the Minister of Foreign Affairs of the Republic of Uzbekistan Abdulaziz Kamilov received the Assistant Secretary-General of the United Nations for Political Affairs Miroslav Jenča.
As has been mentioned during the talks, Uzbekistan, having joined to the UN on March 2, 1992 as a real actor of the international relations, makes worthy contributions to raise the authority and strengthen potentials of the UN, and also to realize goals and tasks, which are defined in the Charter.
The parties discussed the state and perspectives of cooperation between Uzbekistan and the UN, and exchanged views on actual international and regional matters.
The Head of the UN Regional Centre for Preventive Diplomacy for Central Asia (UNRCCA) Petko Draganov attended the meeting.