Шоҳимардонда овоз бериш давом этмоқда
“Шоҳимардон” қишлоқ фуқаролар йиғини ҳудудидаги 2-умумтаълим мактаби биносида жойлашган 776-сайлов участкасида овоз бериш жараёни давом этмоқда.
–Участкамизда сайловчиларнинг эмин-эркин овоз бериши учун барча шароит яратилган, – дейди участка сайлов комиссияси раиси Абдурашид Усмонов. – Ҳудудимизда 1 минг 807 сайловчи рўйхатга олинган. Фуқаролар сайловда фаол қатнашмоқда.
Мазкур қишлоқдаги 777-сайлов участкасида ҳам овоз бериш давом этмоқда. 2 минг 121 сайловчи рўйхатга олинган участкада сайловчилар учун барча қулайлик яратилган.
Сайловга келаётган сайловчиларнинг кўтаринки кайфияти юртдошларимизнинг ҳуқуқий маданияти юксалиб бораётгани, мамлакатимизда рўё бераётган жараёнларга бефарқ эмаслиги, аксинча, юрт тақдирига дахлдорлик туйғуси юқорилигидан далолатдир.
–Мамлакат тинч, турмуш обод бўлса, кўнгил хотиржам ва қилаётган ишингда барака бўлади, – дейди меҳнат фахрийси Шоиржон Комилов. – Қишлоғимизда турли миллат вакиллари бир оиладек аҳил-иноқ, тинч-тотув яшаб меҳнат қилмоқда. Бу Биринчи Президентимиз раҳнамолигида амалга оширилган оқилона сиёсат самарасидир. Бугунги сайловда ҳам Конституциямизда белгилаб қўйилган ҳуқуқларимиздан фойдаланиб, ўзимиз танлаган номзодга овоз бердик.

В Шахимардане продолжается голосование
Продолжается процесс голосования и на 776-м избирательном участке, расположенном в здании общеобразовательной школы №2 на территории махаллинского схода граждан “Шохимардон”.
– На нашем участке созданы все условия для свободного волеизъявления граждан, - говорит председатель участковой избирательной комиссии Абдурашид Усмонов. – На нашей территории зарегистрировано 1 тысяч 807 избирателей. Граждане принимают активное участие в выборах.
На 777-м избирательном участке этого села также продолжается процесс голосования. На участке, на котором зарегистрирован 2 тысяч 121 избиратель, созданы все условия для них.
Приподнятое настороение приходящих на выборы избирателей свидетельствует о росте правовой культуры граждан, их высоком чувстве сопричастности к происходящим в нашей стране процессам, ее судьбе.
–Если в стране спокойно, жизнь благополучна, то и работа приносит удовлетворение, - говорит ветеран труда Шоиржон Комилов. – В нашем селе в дружбе и согласии проживают представители различных национальностей. Это результат реализованной под руководством Первого Президента нашей страны рациональной политики. И на сегодняшних выборах, используя закрепленные в Конституции права, мы проголосовали за избранного нами кандидата.