2016 йилнинг 22 октябрь куни Ўзбекистон Республикаси Ташқи ишлар вазирлигида Ўмон Султонлигининг Фавқулодда ва Мухтор Элчиси Моҳамед Саид Моҳамед Ал Лавати билан учрашув бўлиб ўтди.
Мулоқот чоғида Тошкент шаҳрида 19 октябрь куни ўз ишини тамомлаган Ислом ҳамкорлик ташкилоти Ташқи ишлар вазирлари кенгашининг 43-сессияси якунлари юзасидан фикр алмашилди. Элчи Ўзбекистоннинг ИҲТ ТИВКдаги раислиги муваффақиятли бошланганлиги билан табриклади.
Учрашувда давлатларимиз ўртасида ўрнатилган алоқаларни мустаҳкамлаш юзасидан таклифлар ва икки томонлама ҳамкорликни янада ривожлантириш истиқболлари муҳокама қилинди.

2016-10-23 | Политика
22 октября 2016 года в Министерстве иностранных дел Республики Узбекистан прошла встреча с Чрезвычайным и Полномочным Послом Султаната Оман Мухаммедом Саидом Мухаммедом аль-Лавати.
Состоялся обмен мнениями относительно итогов завершившейся 19 октября в г.Ташкенте 43-й сессии Совета министров иностранных дел Организации исламского сотрудничества. Посол поздравил с успешным началом узбекского председательства в СМИД ОИС.
На встрече стороны обсудили предложения по укреплению установившихся между странами связей и перспективы дальнейшего развития двустороннего сотрудничества.