2016 йилнинг 22 октябрь куни Ўзбекистон Республикаси Ташқи ишлар вазирлигида Ўмон Султонлигининг Фавқулодда ва Мухтор Элчиси Моҳамед Саид Моҳамед Ал Лавати билан учрашув бўлиб ўтди.
Мулоқот чоғида Тошкент шаҳрида 19 октябрь куни ўз ишини тамомлаган Ислом ҳамкорлик ташкилоти Ташқи ишлар вазирлари кенгашининг 43-сессияси якунлари юзасидан фикр алмашилди. Элчи Ўзбекистоннинг ИҲТ ТИВКдаги раислиги муваффақиятли бошланганлиги билан табриклади.
Учрашувда давлатларимиз ўртасида ўрнатилган алоқаларни мустаҳкамлаш юзасидан таклифлар ва икки томонлама ҳамкорликни янада ривожлантириш истиқболлари муҳокама қилинди.

2016-10-23 | Politics
On October 22, 2016, the Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Uzbekistan held a meeting with Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Sultanate of Oman Mohamed Said Mohamed Al Lawati.
During the conversation the sides exchanged views on results of the 43rd Session of the Council of Foreign Ministers of the Organisation of Islamic Cooperation, which finished on October 19 in Tashkent.
At the meeting the sides discussed the proposals to strengthen the ties between the two countries and prospects of further development of bilateral cooperation.