Жанубий Кореянинг Samsung C&T компанияси Ўзбекистонда янги сармоявий лойиҳаларни амалга оширишда иштирок этади
2023-06-28 | Иқтисодиёт
Жорий йилнинг 27 июнь куни Инвестициялар, саноат ва савдо вазирлигида Samsung C&T компанияси президенти ва бош ижрочи директори О Се Чол билан учрашув бўлиб ўтди.
Маълумот учун: Samsung C&T 1938 йилда ташкил этилган Жанубий Кореянинг қурилиш ва лойиҳа ишлаб чиқарувчи компаниясидир. Бугунги кунда унинг дунёнинг 44 давлатида 122 та ваколатхонаси бор.
Учрашувда томонлар жорий лойиҳаларни амалга ошириш ҳолати, энергетика ва саноат инфратузилмасини ривожлантириш бўйича ҳамкорликни йўлга қўйишнинг истиқболли йўналишлари, шунингдек, ДХШ асосида янги ташаббусларни шаклантиришни кўриб чиқдилар.
Айни пайтда компания шаҳарсозлик ва яшил энергетика соҳаларида бир қатор инфратузилмавий лойиҳаларини амалга оширишда иштирок этиш имкониятларини ўрганишга киришмоқда.
Учрашув якунлари бўйича қўшма лойиҳаларни ҳаётга татбиқ қилиш масалаларини тўлиқ ишлаб чиқиш мақсадида томонлар келгусидаги ҳамкорлик форматини белгилаб олдилар.

Южнокорейская компания Samsung C&T примет участие в реализации новых инвестиционных проектов в Узбекистане
2023-06-28 | Экономика
27 июня текущего года в Министерстве инвестиций, промышленности и торговли состоялась встреча с президентом и главным исполнительным директором Samsung C&T О Сэ Чоль.
Справочно: Samsung C&T – южнокорейская строительная и проектная компания, основанная в 1938 г. На сегодняшний день владеет 122 офисами в 44 странах мира.
В ходе встречи стороны рассмотрели состояние реализации текущих проектов и перспективные направления налаживания сотрудничества в сфере развития энергетической и промышленной инфраструктуры, а также разработки новых проектов на принципах ГЧП.
В настоящее время компания приступает к изучению возможности участия в реализации ряда инфраструктурных проектов в сферах градостроительства и зеленой энергетики.
По итогам встречи стороны выработали формат дальнейшего взаимодействия в целях детальной проработки вопросов претворения в жизнь совместных проектов.