Жанубий Кореянинг Samsung C&T компанияси Ўзбекистонда янги сармоявий лойиҳаларни амалга оширишда иштирок этади
2023-06-28 | Иқтисодиёт
Жорий йилнинг 27 июнь куни Инвестициялар, саноат ва савдо вазирлигида Samsung C&T компанияси президенти ва бош ижрочи директори О Се Чол билан учрашув бўлиб ўтди.
Маълумот учун: Samsung C&T 1938 йилда ташкил этилган Жанубий Кореянинг қурилиш ва лойиҳа ишлаб чиқарувчи компаниясидир. Бугунги кунда унинг дунёнинг 44 давлатида 122 та ваколатхонаси бор.
Учрашувда томонлар жорий лойиҳаларни амалга ошириш ҳолати, энергетика ва саноат инфратузилмасини ривожлантириш бўйича ҳамкорликни йўлга қўйишнинг истиқболли йўналишлари, шунингдек, ДХШ асосида янги ташаббусларни шаклантиришни кўриб чиқдилар.
Айни пайтда компания шаҳарсозлик ва яшил энергетика соҳаларида бир қатор инфратузилмавий лойиҳаларини амалга оширишда иштирок этиш имкониятларини ўрганишга киришмоқда.
Учрашув якунлари бўйича қўшма лойиҳаларни ҳаётга татбиқ қилиш масалаларини тўлиқ ишлаб чиқиш мақсадида томонлар келгусидаги ҳамкорлик форматини белгилаб олдилар.

South Korean company Samsung C&T will participate in the implementation of new investment projects in Uzbekistan
2023-06-28 | Economics
On June 27 this year, the Ministry of Investment, Industry and Trade hosted a meeting with President and Chief Executive Officer of Samsung C&T Oh Se-chul.
For reference: Samsung C&T is a South Korean construction and design company founded in 1938. Today it owns 122 offices in 44 countries of the world.
During the meeting, the parties reviewed the implementation state of current projects and promising areas for establishing cooperation in the field of energy and industrial infrastructure development, as well as the development of new PPP projects.
Currently, the company is starting to explore the possibility of participating in the implementation of a number of infrastructure projects in the fields of urban planning and green energy.
Following the meeting, the parties worked out a format for further cooperation to thoroughly work out the issues of implementing joint projects.