Таваллуд топган куним муносабати билан чин юракдан табриклаб, самимий қутлов ва эзгу тилакларини йўллаган чет эл давлат ва ҳукумат, халқаро ташкилотлар раҳбарларига, хорижий сиёсат ва жамоат арбобларига, ишбилармон доиралар вакилларига, юртимиздаги маҳаллалар ва меҳнат жамоаларига, турли касб эгалари бўлган барча ватандошларимизга чуқур миннатдорлигимни изҳор этаман.
Ҳеч шубҳасиз, мен учун ғоят қадрли бўлган ушбу табрик ва тилакларни кўпмиллатли Ўзбекистон халқи ва давлатига юксак ҳурмат ҳамда эҳтиром ифодаси, мамлакатимизнинг дунё миқёсида ортиб бораётган обрў-эътибори ва нуфузининг яна бир эътирофи сифатида қабул қиламан.
Жонажон юртимизда кенг кўламли демократик ўзгаришларни амалга оширишда ҳал қилувчи куч бўлиб келаётган меҳнаткаш, мард ва олижаноб халқимизга яна бир бор ўзимнинг чексиз фарзандлик меҳрим ва ҳурматимни билдиришдан беҳад мамнунман.
Ишончим комилки, халқимизнинг фидокорона меҳнати, улкан бунёдкорлик салоҳияти ва ҳамжиҳатлиги билан янги Ўзбекистонни барпо этиш, эл-юртимизнинг тинч-осойишта ҳаёти ва фаровонлигини таъминлаш бўйича ўз олдимизга қўйган юксак эзгу мақсадларга албатта етамиз.

President expresses sincere gratitude for congratulations
President Shavkat Mirziyoyev expressed sincere gratitude to the heads of foreign states and governments, international organizations, foreign political and public figures, representatives of the business community, mahallas and labor collectives of Uzbekistan, all compatriots for congratulatory messages on the occasion of his birthday.
“These congratulations and wishes, showing high respect for the multinational people and government of Uzbekistan, recognition of the growing international authority of our country, are very dear to me”, says President.
The President expressed his love and respect to the hard-working, courageous and noble people of Uzbekistan, who are a decisive force in the implementation of large-scale democratic transformations in the country.
“I am convinced that by selfless work, great creative potential and solidarity of our people, we will certainly achieve the high goals to build a new Uzbekistan, to ensure a peaceful life and wellbeing of our people”, President Shavkat Mirziyoyev said.