PricewaterhouseCoopers (PwC) компанияси вакиллари билан учрашув
Иқтисодий тараққиёт ва камбағалликни қисқартириш вазирининг биринчи ўринбосари Илхом Норқулов PricewaterhouseCoopers (PwC) компаниясининг Евроосиё бўйича ижрочи ҳамкори Майкл Ахерн бошчилигидаги делегация билан учрашди.
Майкл Ахерн яширин иқтисодиёт ҳажмини ўлчашда республикадаги норасмий секторни ўрганиш муҳимлиги ва бу борада PwC компаниясининг тажрибаси юқори эканлигини айтиб ўтди. Ўз навбатида, компания Қирғизистоннинг норасмий иқтисодиёти бўйича олиб борган тадқиқоти тўғрисидаги маълумотлар тақдим этилди.
Бу масала бўйича аниқ статистик маълумотларни олиш учун “пилот” режимида Ўзбекистон ҳудудларидаги вазиятни ўрганиш ишларини олиб бориш таклиф этилди.
Шунингдек, томонлар экологик, ижтимоий ва корпоратив бошқарув соҳасидаги ҳамкорлик масалаларини муҳокама қилишди. Хусусан, вазирлик ушбу соҳада амалга ошираётган ишлари бўйича меҳмонларга маълумот берилди. Майкл Ахерн бу йўналишда PwC компанияси Ўзбекистонга кўмаклашишига тайёрлигини маълум қилди.

Meeting with representatives of PricewaterhouseCoopers (PwC)
The First deputy minister of Economic development and poverty reduction Ilkhom Norkulov met with a delegation led by the Executive partner of Pricewaterhouse&Coopers (PwC) for Eurasia Michael Ahern.
Michael Ahern noted the importance of studying the informal sector in the republic measuring the size of the shadow economy and the high experience of PwC in this regard. In turn, information on company's study of the shadow economy of Kyrgyzstan considered in details.
In order to obtain accurate statistical data on this issue, it is proposed to conduct a study of the situation in the regions of Uzbekistan in a “pilot” mode.
The parties also discussed issues of cooperation in the field of environmental, social and corporate governance. In particular, the guests were provided with information about the measures implemented by the ministry in this area. Hence, Michael Ahern expressed the readiness of PwC to assist in this direction.