Корея Республикаси Миллий полиция агентлиги делегацияси Самарқандга ташриф буюрди
Корея Республикаси Миллий полиция агентлиги бош комиссари жаноб Ким Чанг Йонг бошчилигидаги делегация ва Ички ишлар вазири генерал-лейтенант Пўлат Раззоқович Бобожонов Самарқанд вилояти Ички ишлар бошқармаси фаолияти билан танишиш мақсадида вилоятда бўлди.
Ташриф давомида бугунги кунда Ўзбекистонда, хусусан, Самарқанд вилоятида жиноят ва ҳуқуқбузарликларга қарши курашиш борасида амалга оширилаётган ишлар чора-тадбирлар борасида тажриба алмашуви жараёни бўлиб ўтди.
Шунингдек, меҳмонлар «Хавфсиз шаҳар» ва «Хавфсиз туризм» концепциялари доирасида вилоят ИИБда барпо этилган замонавий «Ситуацион марказ», “102” тезкор тизими имкониятларидан фойдаланган ҳолда жиноятчиликка қарши курашиш бўйича амалга оширилаётган ишлар, ходимлар учун яратилган шароитлар билан таништирилди.
Тадбир давомида, Ўзбекистон ва Корея ўртасида 2021-2022 йилларда жамоат тартибини сақлаш бўйича амалий ҳамкорлик тарбирлар режаси (“Йўл харитаси”)ни ижросини таъминлаш юзасидан биргаликда амалга ошириладиган ишлар келишиб олинди.
Шунингдек, ташриф жараёнида кореялик ҳамкасбларга Самарқанднинг туристик объектларида хавфсизликни таъминлаш амалиёти намойиш қилинди.

Делегация Национального агентства полиции Республики Корея посетила Самарканд
Делегация во главе с Генеральным комиссаром Национального агентства полиции Республики Корея господином Ким Чанг Йонгом и Министром внутренних дел генерал-лейтенантом Пулатом Раззоковичем Бобожоновым посетила Самаркандскую область с целью ознакомления с деятельностью Управления внутренних дел области.
В ходе визита состоялся обмен опытом по осуществляемым сегодня в Узбекистане, в частности, в Самаркандской области мерам по борьбе с преступностью и правонарушениями.
Также гости были ознакомлены с проводимой работой по борьбе с преступностью с использованием возможностей современной оперативной системы «102» и «Ситуационного центра», построенных в УВД области, а также с созданными для сотрудников условиями.
В ходе мероприятия была достигнута договоренность о совместной работе Узбекистана и Кореи по обеспечению реализации Плана действий (“Дорожная карта”) по практическому сотрудничеству в области охраны общественного порядка на 2021-2022 годы.
Также в ходе визита корейским коллегам была продемонстрирована практика обеспечения безопасности на туристических объектах Самарканда.