Корея Республикаси Миллий полиция агентлиги делегацияси Самарқандга ташриф буюрди
Корея Республикаси Миллий полиция агентлиги бош комиссари жаноб Ким Чанг Йонг бошчилигидаги делегация ва Ички ишлар вазири генерал-лейтенант Пўлат Раззоқович Бобожонов Самарқанд вилояти Ички ишлар бошқармаси фаолияти билан танишиш мақсадида вилоятда бўлди.
Ташриф давомида бугунги кунда Ўзбекистонда, хусусан, Самарқанд вилоятида жиноят ва ҳуқуқбузарликларга қарши курашиш борасида амалга оширилаётган ишлар чора-тадбирлар борасида тажриба алмашуви жараёни бўлиб ўтди.
Шунингдек, меҳмонлар «Хавфсиз шаҳар» ва «Хавфсиз туризм» концепциялари доирасида вилоят ИИБда барпо этилган замонавий «Ситуацион марказ», “102” тезкор тизими имкониятларидан фойдаланган ҳолда жиноятчиликка қарши курашиш бўйича амалга оширилаётган ишлар, ходимлар учун яратилган шароитлар билан таништирилди.
Тадбир давомида, Ўзбекистон ва Корея ўртасида 2021-2022 йилларда жамоат тартибини сақлаш бўйича амалий ҳамкорлик тарбирлар режаси (“Йўл харитаси”)ни ижросини таъминлаш юзасидан биргаликда амалга ошириладиган ишлар келишиб олинди.
Шунингдек, ташриф жараёнида кореялик ҳамкасбларга Самарқанднинг туристик объектларида хавфсизликни таъминлаш амалиёти намойиш қилинди.

2021-06-19 | The Sphere of Security
A delegation led by the Commissioner-General of the Korean National Police Agency Kim Chang Yong and the Minister of Internal Affairs Lieutenant General Pulat Bobojonov visited the Samarkand region. They aimed to get acquainted with the activities of the DIA of the region.
During the visit, the sides exchanged the experience on the measures taken to combat crime and delinquency in Uzbekistan, particularly in Samarkand region.
The guests also observed the work carried out to combat crime and the created conditions for employers. The DIA of Samarkand region showed them the modern operational system "Situational Center", "102", built in the regional police department in the framework of the concepts of "Safe City" and "Safe Tourism".
Following the visit, the parties agreed that Uzbekistan and Korea would work together to implement the Action Plan ("Road Map") for Practical Cooperation in Public Order for 2021-2022.
Also, The DIA of Samarkand region demonstrated to Korean colleagues the practice of providing security at tourist attractions in Samarkand.