Ўзбекистон – Қирғизистон давлат чегарасини делимитация ва демаркация қилиш бўйича йиғилиш тўғрисида
2021 йил 24-25 март кунлари Тошкент шаҳрида Ўзбекистон Республикаси ва Қирғиз Республикаси ҳукуматлари делегацияларининг Ўзбекистон – Қирғизистон Давлат чегарасини делимитация ва демаркация қилиш бўйича қўшма йиғилиши бўлиб ўтди.
Томонларнинг делегацияларига Ўзбекистон Республикаси Бош вазири Абдулла Арипов ва Қирғиз Республикаси Давлат миллий хавфсизлик қўмитаси раиси Қамчибек Тошиев раҳбарлик қилди.
Ушбу йиғилиш 11-12 март кунлари Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёев ва Қирғиз Республикаси Президенти Садир Жапаров ўртасида Тошкент шаҳрида бўлиб ўтган саммит якунлари бўйича эришилган келишувларга мувофиқ ташкил этилганлиги таъкидланди.
Музокаралар якунлари бўйича Ўзбекистон – Қирғизистон Давлат чегарасини делимитация ва демаркация қилиш бўйича қўшма йиғилиш тўғрисидаги баёнот имзоланди.

О заседании по делимитации и демаркации узбекско-кыргызской государственной границы
24-25 марта 2021 года в городе Ташкенте состоялось совместное заседание правительственных делегаций Республики Узбекистан и Кыргызской Республики по делимитации и демаркации узбекско-кыргызской государственной границы.
Делегации сторон возглавили Премьер-министр Республики Узбекистан Абдулла Арипов и председатель Государственного комитета национальной безопасности Кыргызской Республики Камчыбек Ташиев.
Подчеркивалось, что нынешнее заседание проводится в соответствии с договоренностями Президента Республики Узбекистан Шавката Мирзиёева и Президента Кыргызской Республики Садыра Жапарова по итогам саммита, состоявшегося 11-12 марта текущего года в Ташкенте.
По итогам переговоров состоялось подписание Протокола о совместном заседании правительственных делегаций по делимитации и демаркации узбекско-кыргызской государственной границы.