Ўзбекистон – Қирғизистон давлат чегарасини делимитация ва демаркация қилиш бўйича йиғилиш тўғрисида
2021 йил 24-25 март кунлари Тошкент шаҳрида Ўзбекистон Республикаси ва Қирғиз Республикаси ҳукуматлари делегацияларининг Ўзбекистон – Қирғизистон Давлат чегарасини делимитация ва демаркация қилиш бўйича қўшма йиғилиши бўлиб ўтди.
Томонларнинг делегацияларига Ўзбекистон Республикаси Бош вазири Абдулла Арипов ва Қирғиз Республикаси Давлат миллий хавфсизлик қўмитаси раиси Қамчибек Тошиев раҳбарлик қилди.
Ушбу йиғилиш 11-12 март кунлари Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёев ва Қирғиз Республикаси Президенти Садир Жапаров ўртасида Тошкент шаҳрида бўлиб ўтган саммит якунлари бўйича эришилган келишувларга мувофиқ ташкил этилганлиги таъкидланди.
Музокаралар якунлари бўйича Ўзбекистон – Қирғизистон Давлат чегарасини делимитация ва демаркация қилиш бўйича қўшма йиғилиш тўғрисидаги баёнот имзоланди.

Tashkent hosts a Joint Meeting on Delimitation and Demarcation of Uzbekistan – Kyrgyzstan State Border
2021-03-25 | Politics
On March 24-25, Tashkent hosted a joint meeting of the government delegations of the Republic of Uzbekistan and the Kyrgyz Republic on the delimitation and demarcation of Uzbekistan – Kyrgyzstan state border.
The delegations were led by the Prime Minister of the Republic of Uzbekistan Abdulla Aripov and Chairman of the State Committee for National Security of the Kyrgyz Republic Kamchybek Tashiev.
It was emphasized that the current meeting is held under the agreements of the President of the Republic of Uzbekistan Shavkat Mirziyoyev and the President of the Kyrgyz Republic Sadyr Zhaparov following the summit held on March 11-12 this year in Tashkent.
A protocol on a joint meeting of government delegations on the delimitation and demarcation of Uzbekistan – Kyrgyzstan state border was signed following the negotiations.