2020 йил 6 август куни Ўзбекистон Республикаси Ташқи ишлар вазири ўринбосари Илҳом Неъматов Беларусь Республикасининг Фавқулодда ва Мухтор Элчиси Леонид Маринич билан учрашди.
Учрашув чоғида Ўзбекистон-Беларусь муносабатларини ривожлантириш истиқболлари юзасидан фикр алмашилди, ўзаро манфаатли барча соҳаларда икки томонлама ҳамкорликнинг изчил ривожланиб бораётгани таъкидланди.
Бўлажак қўшма тадбирлар жадвали, жумладан Икки томонлама ҳамкорлик бўйича ҳукуматлараро комиссиянинг навбатдаги мажлисини, шунингдек, "Беларусда ишлаб чиқарилган" миллий маҳсулотлар кўргазмасини 2020 йил кузида Тошкент шаҳрида ўтказиш масаласи кўриб чиқилди.

2020-08-07 | Politics
On August 6, 2020, Deputy Minister of Foreign Affairs of the Republic of Uzbekistan Ilkhom Nematov met with Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Republic of Belarus Leonid Marinich, Uzbekistan MFA reports.
At the meeting, the sides exchanged views on prospects for deepening Uzbekistan – Belarus relations and noted the steady development of bilateral cooperation in all areas of mutual interest.
The parties discussed the schedule of the upcoming joint events, including the issue of holding the next meeting of the Intergovernmental Commission on bilateral cooperation, as well as Made in Belarus exhibition in autumn 2020 in Tashkent.