2020 йил 6 август куни Ўзбекистон Республикаси Ташқи ишлар вазири ўринбосари Илҳом Неъматов Беларусь Республикасининг Фавқулодда ва Мухтор Элчиси Леонид Маринич билан учрашди.
Учрашув чоғида Ўзбекистон-Беларусь муносабатларини ривожлантириш истиқболлари юзасидан фикр алмашилди, ўзаро манфаатли барча соҳаларда икки томонлама ҳамкорликнинг изчил ривожланиб бораётгани таъкидланди.
Бўлажак қўшма тадбирлар жадвали, жумладан Икки томонлама ҳамкорлик бўйича ҳукуматлараро комиссиянинг навбатдаги мажлисини, шунингдек, "Беларусда ишлаб чиқарилган" миллий маҳсулотлар кўргазмасини 2020 йил кузида Тошкент шаҳрида ўтказиш масаласи кўриб чиқилди.

2020-08-07 | Политика
6 августа 2020 года заместитель Министра иностранных дел Республики Узбекистан Илхом Неъматов встретился с Чрезвычайным и Полномочным Послом Республики Беларусь Леонидом Мариничем.
В ходе встречи состоялся обмен мнениями о перспективах углубления узбекско-белорусских отношений, отмечено поступательное развитие двустороннего сотрудничества по всем направлениям, представляющим взаимный интерес.
Стороны рассмотрели график предстоящих совместных мероприятий, в том числе вопрос проведения очередного заседания Межправительственной комиссии по двустороннему сотрудничеству, а также выставки национальной продукции «Made in Belarus» осенью 2020 года в г.Ташкенте.