Азиз Абдуҳакимов Австриянинг бир гуруҳ тадбиркорлари билан учрашди
4 март куни Бош вазирнинг ўринбосари – Ўзбекистон Республикаси Туризмни ривожлантириш давлат қўмитаси раиси Азиз Абдуҳакимов “C-Quadrat Investment Group” инвестицион компаниясининг бош директори Александр Шуц бошчилигидаги Австриянинг бир гуруҳ тадбиркорлари билан учрашди.
Австрия делегатсияси туризм соҳасини ривожлантириш, туристик маҳсулотни диверсификация қилиш борасида амалга оширилаётган кенг кўламли ислоҳотлар, шунингдек, инфратузилма лойиҳалари учун яратилган шароитлар, имтиёзлар ва преференциялар билан танишдилар.
Ўз навбатида, Александр Шуц “C-Quadrat Investment Group” томонидан инвестицион ва молиявий лойиҳаларда, энг илғор ғарбий бошқарув стандартларини жорий этган ҳолда давлат ташкилотлари ва объектларини ислоҳ қилишда фаол иштирок этиш учун Тошкентда Марказий Осиё мамлакатлари бўйича ваколатхона очилиши масаласи кўриб чиқилаётганини маълум қилди. Хорижий сайёҳлар оқимининг тобора кўпайиб бораётганини ҳисобга олган ҳолда, тадбиркорлар, шунингдек, республикада кичик меҳмонхоналар тармоғини қуриш учун сармоя киритишга қизиқиш бидлирмоқда.
Маълумот учун: “C-Quadrat Investment Group” Вена шаҳрида 1991 йилда ташкил этилган. Айни пайтда ушбу гуруҳ 10 миллиард евродан ортиқ қийматдаги инвестиция активларини бошқаради. Компаниянинг Вена, Париж, Франкфурт, Мадрид, Цюрих, Женева, Ереван ва Тбилиси шаҳарларида офислари мавжуд бўлиб, улар Европа ва Осиёнинг 21 мамлакатида фаолият юритади. А. Шуц Австриянинг энг обрўли тадбиркорларидан бири ҳисобланади, унинг шахсий бойлиги 7 миллиард долларга тенг бўлиб, “Deutsche Bank”нинг Кузатув кенгаши аъзосидир.

Deputy Prime Minister, Chairman of the State Committee for Tourism Development of the Republic of Uzbekistan A. Abdukhakimov met with a group of Austrian entrepreneurs led by the Founder and CEO of C-Quadrat Investment Group, Alexander Schütz.
The Austrian delegation became acquainted with large-scale reforms being carried out for development of tourism sector, diversifying the tourism product, as well as conditions, benefits and preferences created for infrastructure projects.
In turn, Alexander Schütz noted that C-Quadrat Investment Group is studying the issue of opening a representative office for Central Asia in Tashkent in order to actively participate in investment and financial projects, reforming state enterprises and facilities with implementation of the best Western management standards. Taking into account the increasing flow of foreign tourists, the group is also interested in investing in construction of a network of small hotels in the country.
CQ Investment Group consists of several independent asset management companies that specialize in quantitative as well as discretionary absolute and total return strategies. The aim is to generate continuous and sustainable return for institutional and private investors.
Founded in Vienna in 1991, CQ Investment Group today has offices in Vienna, Paris, Frankfurt, Madrid, Zurich, Geneva, Yerevan and Tbilisi and is active in more than 21 countries across Europe and Asia.