Тошкент шаҳридаги яккакураш спорт турларига ихтисослаштирилган болалар ва ўсмирлар спорт мактабида бокс бўйича халқаро турнир якунланди.
Жисмоний тарбия ва спорт вазирлиги, Миллий олимпия қўмитаси ва мамлакатимиз бокс федерацияси томонидан ташкил этилган турнирда 200 нафардан ортиқ боксчи ғолиблик учун куч синашди.
Турнирда Ҳумоюнмирзо Абдурасулов, Зикиржон Умматалиев, Ҳасан Рихсибоев, Шоҳрух Абдумаликов, Ҳасан Ўрозалиев, Бобурбек Бобожонов, Самандар Тошпўлатов, Жаҳонгир Нарзиев, Файзулло Аҳмедов ва Собир Режаматов ўз вазн тоифаларида шоҳсупанинг энг юқори поғонасидан жой олди.
– Кескин ва муросасиз ўтган халқаро турнирда ғолиб бўлганимдан хурсандман. Барча рақибларим кучли эди. Бироқ мураббийларимнинг тўғри кўрсатмалари сабаб, барча тўсиқлардан ўтиб, олтин медални қўлга киритдим, – дейди Ҳ.Абдурасулов. Мақсадим 2024 йилги Олимпия ўйинларида иштирок этишдир.
Шунингдек, мусобақада Тошкент шаҳри жамоаси умумжамоа ҳисобида биринчи, Тошкент вилояти боксчилари иккинчи, Андижон вакиллари эса учинчи бўлди.

Выявлены молодые боксеры
В столичной специализированной детско-юношеской спортивной школе по спортивным единоборствам завершился международный турнир по боксу.
На турнире, организованном Министерством физической культуры и спорта совместно с Национальным олимпийским комитетом и Федерацией бокса Узбекистана, за победу боролось более 200 боксеров.
Высокие ступени пьедестала почета в своей весовой категории заняли Хумоюн Абдурасулов, Зикиржон Умматалиев, Хасан Рихсибоев, Шохрух Абдумаликов, Хасан Урозалиев, Бобурбек Бобожонов, Самандар Тошпулатов, Жахонгир Нарзиев, Файзулло Ахмедов и Собир Режаметов.
- Очень рад, что стал победителем турнира, прошедшего в острой борьбе и непримиримом духе. Все соперники были сильными. Но, благодаря правильным указаниям тренеров я смог одолеть все преграды и завоевать золотую медаль, - говорит Х.Абдурасулов. - Моя цель - участие в Олимпийских играх 2024 года.
На соревнованиях первое место в общекомандном зачете заняла команда Ташкента, боксеры Ташкентской области удостоились второго, представители Андижанской области - третьего мест.