Бир гуруҳ америкалик экспертлар билан учрашув
2019 йилнинг 8 ноябрь куни Ўзбекистон Республикаси Ташқи ишлар вазири Абдулазиз Камилов Атлантика кенгашининг Евросиё маркази директори, АҚШнинг мамлакатимиздаги собиқ Элчи Джон Эдвард Ҳёрбст бошчилигидаги бир гуруҳ америкалик экспертларни қабул қилди.
Вазир меҳмонларни қутлар экан, Ўзбекистонда ҳаётнинг барча жабҳаларида юз бераётган кенг кўламли ўзгаришлар фонида нуфузли америкалик экспертлар делегациясининг ташрифи ўз вақтида амалга оширилаётганлигини таъкидлади.
Учрашувда Атлантика кенгаши ва АҚШнинг бошқа муҳим илмий марказлари билан Ўзбекистон ўртасидаги ҳамкорликни ривожлантиришнинг устувор йўналишлари муҳокама қилинди.
Ўзбекистоннинг турдош марказлари билан Атлантика кенгаши ҳамкорлигини кенгайтирилиши АҚШнинг сиёсий қарашни шакллантирувчи доиралари эътиборига Ўзбекистон ва бутун Марказий Осиё минтақасида амалга ошаётган ўзгаришлар тўғрисида обектив маълумотларни етказиш бўйича ишларни фаоллаштиришга ёрдам бериши таъкидланди.

Встреча с группой американских экспертов
8 ноября 2019 года Министр иностранных дел Республики Узбекистан Абдулазиз Камилов принял группу американских экспертов во главе с директором Центра Евразии Атлантического совета, бывшим Послом США в Узбекистане Джоном Эдвардом Хёрбстом.
Приветствуя гостей, Министр отметил своевременность визита представительной делегации американских экспертов на фоне происходящих в Узбекистане масштабных изменений во всех областях жизни.
На встрече обсуждены приоритетные направления развития взаимодействия Узбекистана с Атлантическим советом и другими ключевыми мозговыми центрами США.
Подчеркивалось, что расширение сотрудничества Атлантического совета с аналогическими центрами Узбекистана позволит активизировать работу по доведению до политикоформирующих кругов США объективной информации о происходящих преобразованиях в Узбекистане, а также регионе Центральной Азии в целом.