Аҳолини рўйхатга олиш бўйича халқаро ташкилот ва элчихоналар иштирокида йиғилиш бўлиб ўтди
Жорий йилнинг 25 сентябрь куни Давлат Статистика қўмитасида қатор халқаро ташкилотлар, хорижий мамлакатларнинг Ўзбекистондаги элчихоналари вакиллари, Ўзбекистон Республикасининг Иқтисодиёт ва саноат ҳамда Бандлик ва меҳнат муносабатлари вазирликлари ходимлари иштирокида учрашуви ташкил этилди.
Тадбирда аҳолини рўйхатга олишда Давлат статистика қўмитасининг халқаро ташкилотлар билан ҳамкорлик масалалари муҳокама қилинди.
Учрашув давомида 2022 йилда Ўзбекистон Республикасида аҳолини рўйхатга олишга тайёргарлик кўриш ва уни ўтказишда халқаро ташкилотлари, хусусан, UNFPA томонидан кўрсатиладиган ёрдам муҳим аҳамият касб этиши таъкидланди.
Томонлар ҳамкорликнинг бошқа устувор йўналишларини тўғрисида фикр билдириб, аҳолини рўйхатга олиш бўйича амалга оширилаётган ишлар доирасида ҳамкорликни давом эттиришга умид билдирилди.

Встреча с участием международных организации и посольств
25 сентября текущего года в Государственном комитете по статистике с участием представителей ряд международных организаций, посольств иностранных государств в Узбекистане, сотрудниками Министерства экономики и промышленности Республики Узбекистан и Министерством занятости и трудовых отношений проведена встреча.
На встрече, обсуждались вопросы сотрудничество Государственного комитета по статистики с международными организациями.
В ходе встречи было отмечено важность предоставляемых помощь международных организациях в частности, ЮНФПА при подготовке и проведения 2022 году в Республике Узбекистан переписи населения.
Стороны озвучили мнения о приоритетных направлениях сотрудничества по переписи населения и выразил надежду на продолжение сотрудничества в рамках проведенной работы.