Ихтиёрий миллий шарҳга тайёргарлик кўриш
Жорий йилнинг 27 август куни Давлат статистика қўмитасида Барқарор ривожланишнинг атроф муҳит ва ривожланиш Департаменти (ESCAP) эксперти билан техник кўмак ва ҳамкорлик масалалари бўйича учрашув бўлиб ўтди.
Йиғилишни Давлат статистика қўмитаси раиси ўринбосари Маҳмуджон Зиёдуллаев олиб борди ва миллий БРМга эришиш бўйича амалга оширилаётган ишлар тўғрисида батафсил маълумот берди.
Учрашувда Ўзбекистонда БРМнинг тараққиёти, Миллий барқарор ривожланишни амалга ошириш ва мониторинг қилиш, ҳамда статистика қўмитасининг ихтиёрий миллий шарҳга тайёргарлик кўриш жараёнидаги роли муҳокама қилинди.
Барқарор ривожланишнинг атроф муҳит ва ривожланиш Департаменти (ESCAP) эксперти Ўзбекистоннинг барқарор ривожланиш миллий мақсадларига эришиш йўлидаги саъй-ҳаракатларини юқори баҳолади ва Давлат статистика қўмитаси раҳбариятига учрашув ташкил этгани учун миннатдорчилик билдириб, келгусида самарали ҳамкорлик қилишга билдирди.

2019-08-28 | Society
On August 27 of the current year, the meeting with an expert on sustainable development of the Department of environment and development of ESCAP on issues of cooperation and technical assistance took place in the State committee on statistics.
The Deputy Chairman of the State committee on statistics - Makhmudjon Ziyadullayev led the meeting and presented a detailed report on the course of implementing measures for achieving the national SDGs.
The progress of Uzbekistan in achieving the SDGs, the national structure for implementing and monitoring the SDGs, the role of the State committee on statistics in preparing for the process of voluntary national review were discussed at the meeting. The parties defined potential, resources and gaps for preparing for the process of voluntary national review.
The expert on sustainable development of ESCAP highly appreciated the efforts of Uzbekistan for achieving the national sustainable development goals, thanked the senior executives of the State committee on statistics for having organized the meeting and expressed hope for further fruitful cooperation.