Жорий йилнинг 6 август куни Термиз шаҳар ҳокимлигида барча туман (шаҳар) ҳокимларининг биринчи ўринбосарлари, статистика, кадастр, ўзини-ўзи бошқариш органлари вакиллари, вилоят ҳудудий комиссияси аъзолари иштирокида семинар ташкил этилди.
Тадбирда давлатимиз раҳбарининг шу йил 5 февралдаги “Ўзбекистон Республикасида 2022 йилда аҳолини рўйхатга олишни ўтказиш концепциясини тасдиқлаш тўғрисидаъги фармони ижроси, бу бўйича амалга оширилаётган ишлар, мавжуд муаммо ва камчиликлар ҳамда келгусида бажарилиши зарур бўлган вазифалар ҳақида сўз юритилди.
Семинарда Давлат статистика қўмитасининг “Демография ва меҳнат статистикаси" бошқармаси бошлиғи ўринбосари Зойир Юлдошев маъруза қилиб, фармон бўйича белгиланган чора-тадбирлар ва уларнинг ижроси юзасидан фикр билдирди. Шу кунга қадар амалга оширилган ишлар ва келгусида бажарилиши лозим бўлган вазифалар хусусида ҳам алоҳида тўхталиб ўтди.

После выявления проблем и недостатков, были приняты меры
Во исполнение Указа Президента Республики Узбекистан №ПФ-5655 от 5 февраля 2019 года  «Об утверждении концепции проведения в 2022 году переписи населения в Республике Узбекистан» 6-августа текущего года прошел семинар в хокимияте Сурхандарьинской области.
На семинаре присутствовали первые заместители районных (городских) хокимов, представители территориальных органов статистики, кадастра, органов самоуправления, а также представители территориальных комиссий по оказанию содействия в проведении в 2022 году переписи населения в Республике Узбекистан.
На семинаре выступил с докладом заместитель начальника Управления статистики демографии и труда Государственного комитета по статистике Юлдошев Зойир Тошканович и рассказал о проделанных работах во исполнение Указа Президента, а также подчеркнул ряд задач, требующих выполнения в будущем.