Жорий йилнинг 6 август куни Термиз шаҳар ҳокимлигида барча туман (шаҳар) ҳокимларининг биринчи ўринбосарлари, статистика, кадастр, ўзини-ўзи бошқариш органлари вакиллари, вилоят ҳудудий комиссияси аъзолари иштирокида семинар ташкил этилди.
Тадбирда давлатимиз раҳбарининг шу йил 5 февралдаги “Ўзбекистон Республикасида 2022 йилда аҳолини рўйхатга олишни ўтказиш концепциясини тасдиқлаш тўғрисидаъги фармони ижроси, бу бўйича амалга оширилаётган ишлар, мавжуд муаммо ва камчиликлар ҳамда келгусида бажарилиши зарур бўлган вазифалар ҳақида сўз юритилди.
Семинарда Давлат статистика қўмитасининг “Демография ва меҳнат статистикаси" бошқармаси бошлиғи ўринбосари Зойир Юлдошев маъруза қилиб, фармон бўйича белгиланган чора-тадбирлар ва уларнинг ижроси юзасидан фикр билдирди. Шу кунга қадар амалга оширилган ишлар ва келгусида бажарилиши лозим бўлган вазифалар хусусида ҳам алоҳида тўхталиб ўтди.

After identifying the problems and deficiencies, the measures were taken
Pursuant to Decree of the President of the Republic of Uzbekistan No. PF-5655 of February 5, 2019 “On Approving the Concept of Conducting a Population Census in the Republic of Uzbekistan in 2022”, a seminar was held on August 6 of this year in the Khokimiyat of Surkhandarya region.
The seminar was attended by the first deputies of district (city) Khokims, representatives of the territorial statistical agencies, cadastre, self-government bodies, as well as representatives of territorial commissions to assist in conducting a population census in 2022 in the Republic of Uzbekistan.
At the seminar, Yuldoshev Zoyir Toshkanovich, Deputy Head of the Department of Demography and Labor Statistics of the State Statistics Committee, made a report and spoke about the work done in pursuance of the Presidential Decree, and also emphasized a number of tasks that need to be performed in the future.
During the seminar, detailed answers to questions of representatives of the territorial commission were given.