Хитой Ташқи ишлар вазири билан учрашув
2019 йилнинг 22 май куни Ўзбекистон Республикаси Ташқи ишлар вазири Абдулазиз Камилов Бишкек шаҳрида Хитой Халқ Республикаси Давлат кенгаши аъзоси, Ташқи ишлар вазири Ван И билан учрашди.
Ташқи сиёсат идоралари раҳбарлари 2019 йил 25 апрель куни Пекин шаҳрида бўлиб ўтган “Бир макон, бир йўл" иккинчи халқаро форуми ишида иштирок этиш доирасида Президент Шавкат Мирзиёев ва Раис Си Цзинпиннинг икки томонлама учрашуви чоғида эришилган келишувларни амалга ошириш масалаларига асосий эътибор қаратдилар.
Вазирлар Бишкек шаҳрида бўлиб ўтадиган ШҲТ саммитига тайёргарлик масалаларини муҳокама қилдилар ва унинг муваффақиятли якунланишидан манфаатдор эканликларини таъкидладилар.

Abdulaziz Kamilov meets with the PRC Minister of Foreign Affairs
On May 22, the Minister of Foreign Affairs of the Republic of Uzbekistan Abdulaziz Kamilov met with a member of the 19th CPC Central Committee, Minister of Foreign Affairs Wang Yi, in Bishkek.
Heads of foreign affairs agencies focused on implementation of the agreements reached on April 25, 2019 during the bilateral meeting of President Shavkat Mirziyoyev and President Xi Jinping within the framework of the Second Belt and Road Forum for International Cooperation, in Beijing.
The ministers discussed preparations for the upcoming SCO Summit in Bishkek, emphasizing their interest in its successful outcome.
According to the Ministry of Foreign Affairs of Uzbekistan, views were exchanged on current international and regional issues.