2019 йилнинг 13 март куни Ўзбекистон Республикаси Ташқи ишлар вазири Абдулазиз Камилов Индонезия Республикасининг Фавқулодда ва Мухтор Элчиси этиб тайинланган Сунарио Картадинатуни қабул қилди.
Элчи Вазирга ишонч ёрлиқлари нусхаларини топширди.
Бўлиб ўтган суҳбат чоғида сўнгги икки йилда Ўзбекистон – Индонезия мулоқоти янги босқичга кўтарилганлиги ва бунга икки давлат раҳбарларининг 2017 йилда Пекин шаҳридаги учрашувида замин яратилганлиги қайд этилди.
2018 йилда ўзаро савдо айланмаси 1,8 баробарга ўсди, Индонезиянинг етакчи иқтисодий тузилмалари Ўзбекистонда кимё соҳасидаги йирик қўшма лойиҳаларни амалга оширишга киришди, Қашқадарё ва Сирдарё вилоятларида пахта етиштириш ва уни қайта ишлаш кластерларини яратишда, Самарқанд вилоятида меҳмонхонани таъмирлаш ишларида иштирок этмоқда. Шунингдек, бир давлатнинг фуқаролари иккинчисига ташриф буюрганда бир-бирлари учун 30 кун муддатгача бўлган даврга визалар бекор қилди.

13 марта 2019 года Министр иностранных дел Республики Узбекистан Абдулазиз Камилов принял вновь назначенного Чрезвычайного и Полномочного Посла Республики Индонезия Сунарио Картадинату.
Посол вручил Министру копии верительных грамот.
В ходе состоявшейся беседы отмечалось, что за последние два года узбекско-индонезийский диалог вступил в новый этап, начало которому положили главы двух государств в мае 2017 года в г.Пекине.
В 2018 году в 1,8 раза возрос взаимный товарооборот, ведущие экономические структуры Индонезии начали реализацию в Узбекистане крупных совместных проектов в химической отрасли, участвуют в создании кластеров по выращиванию и переработке хлопка в Кашкадарьинской и Сырдарьинской областях, реконструкции гостиницы в Самаркандской области. Также отменены на взаимной основе визы для граждан одной страны при посещении другой страны сроком до 30 дней.