Ўзбекистон Элчиси Испания Қиролига ишонч ёрлиқларини топширди
2019 йилнинг 16 январь куни Мадрид шаҳрида Ўзбекистон Республикаси Фавқулодда ва Мухтор Элчиси этиб тайинланган Жаҳонгир Ганиевнинг Испания Қироли Филипп VI га ишонч ёрлиқларини топшириш расмий маросими бўлиб ўтди.
Тантанали маросимдан сўнг бўлиб ўтган суҳбат чоғида Ўзбекистон-Испания муносабатларининг долзарб жиҳатлари муҳокама қилинди.
Испания Қироли юқори даражадаги ўзаро ишонч, икки томонлама ва халқаро кун тартибидаги муҳим масалалар бўйича мавқелар ўхшаш ва яқинлигига юксак баҳо берди.
Испания Қироли Остона шаҳрида “EXPO-2017” халқаро кўргазмаси доирасида бўлиб ўтган Ўзбекистон Президенти билан учрашувини алоҳида қайд этди, ушбу учрашувда мамлакатларимиз ўртасидаги кўп қиррали ҳамкорликни янада кенгайтириш ва чуқурлаштириш йўллари белгиланган эди.
Мулоқот якунида Испания Қироли Ўзбекистон Президенти Шавкат Мирзиёевга ҳурмат-эҳтиромини изҳор этиб, унга ўзининг самимий тилакларини етказишни сўради.

Посол Узбекистана вручил верительные грамоты Королю Испании
16 января 2019 года в г.Мадриде состоялась официальная церемония вручения верительных грамот вновь назначенного Чрезвычайного и Полномочного Посла Республики Узбекистан Жахонгира Ганиева Королю Испании Филиппу VI.
В ходе состоявшейся после торжественной церемонии беседы были обсуждены актуальные аспекты узбекско-испанских отношений.
Глава Испании высоко оценил уровень взаимного доверия, схожесть и близость позиций по ключевым вопросам двусторонней и международной повестки дня.
Король особо отметил свою встречу в г.Астане с Президентом Узбекистана в рамках международной выставки «ЭКСПО-2017», в ходе которой были определены дальнейшие пути расширения и углубления многопланового сотрудничества между нашими странами.
В заключение Король Испании выразил свое уважение Президенту Узбекистана Шавкату Мирзиёеву и передал ему наилучшие пожелания.