Қувайт Элчиси билан учрашув
2018 йилнинг 10 декабрь куни Ўзбекистон Республикаси Ташқи ишлар вазирининг биринчи ўринбосари Илҳом Неъматов Қувайт Давлати Фавқулодда ва Мухтор Элчиси Аҳмад Холид Абдулла ал-Жийрон билан учрашди.
Бўлиб ўтган суҳбат чоғида турли шакллардаги Ўзбекистон – Қувайт муносабатларини янада ривожлантиришнинг амалий жиҳатлари муҳокама қилинди.
Учрашувда 2019 йилда ўтказиладиган икки томонлама тадбирлар жадвали, жумладан Ҳукуматлараро комиссия йиғилишини ўтказиш муддати ҳамда савдо-иқтисодий ва банк-молия соҳаларидаги ҳамкорликни фаоллаштириш бўйича аниқ таклифлар кўриб чиқилди.

Встреча с Послом Кувейта
10 декабря 2018 года первый заместитель Министра иностранных дел Республики Узбекистан Илхом Неъматов встретился с Чрезвычайным и Полномочным Послом Государства Кувейт Ахмедом Халедом Абдуллом аль-Джийраном.
В ходе состоявшейся беседы обсуждены практические вопросы дальнейшего развития узбекско-кувейтских отношений в различных форматах.
Рассмотрен график проведения в 2019 году двусторонних мероприятий, в том числе заседания Межправительственной комиссии, а также конкретные предложения по активизации сотрудничества в торгово-экономической и банковско-финансовой сферах.