Ўзбекистон – Россия ёшлар фестивали доирасида ташкил этилган форумда Ўзбекистон ёшлар иттифоқи аъзолари, блогерлар, икки мамлакат медиа соҳаси вакиллари иштирок этди.
Тадбирда оммавий ахборот воситаларида ёшлар ҳаёти ёритилиши, электрон ОАВ ривожи, ижтимоий тармоқларнинг ёшлар онгига таъсири, журналист кадрлар тайёрлаш борасидаги тажрибалар хусусида сўз юритилди.
Россия медиа соҳаси вакиллари ахборот етказиб беришда аудитория билан ишлаш, миллатлараро мулоқотни йўлга қўйишда интернетнинг ўрни ва роли, халқаро йирик тадбирларни ёритишда журналист иши каби мавзулар бўйича ўз фикрларини билдирди.
– Ўзбекистон ҳақида интернет нашрлари, ижтимоий тармоқлар орқали муайян маълумотга эга эдим, – дейди Новосибирск шаҳрида фаолият кўрсатаётган “Забота и милосердие” масъулияти чекланган жамияти раҳбари Ольга Ковтун. – Бу ерга келиб, тасаввурларим янада кенгайди. Буларни интернетдаги ўз саҳифамда ёзиб бораяпман. Фестиваль доирасидаги тадбирлар, умуман, юртингиз ҳақида қолдираётган постларимга жуда кўпчилик илиқ фикр билдираяпти.
Медиа-форумда Бухоро вилояти ҳокимлиги ва бошқа маҳаллий давлат ҳокимияти органларининг матбуот котиблари ҳам иштирок этиб, ўзлари учун қимматли маълумотларга эга бўлди.

Youth and modern information space
On October 30, a media forum on “Modern trends in youth media space: blogger and social media” took place in Bukhara Youth Center.
The forum, organized within the framework of Uzbekistan – Russia Youth Festival, was attended by members of Uzbekistan Youth Union, representatives of the media sphere of the two countries.
The coverage of young people’s life in the mass media, development of electronic media, the impact of social networks on the minds of youth, the experience of training journalists was discussed at the event.
Representatives of Russia’s media sphere expressed their views on working with the audience in the process of disseminating information, the role and importance of the Internet in establishing interethnic dialogue, on covering large-scale international events.
Press secretaries of Bukhara region’s khokimiyat and other local government bodies attended the media forum.