Остона шаҳридаги вазирликлараро маслаҳатлашувлар тўғрисида
2018 йилнинг 25 октябрь куни Остона шаҳрида Ўзбекистон Республикаси Ташқи ишлар вазирлиги ва Қозоғистон Республикаси Ташқи ишлар вазирлиги ўртасида 2018-йилга мўлжалланган Ҳамкорлик дастурига мувофиқ консуллик масалалари бўйича навбатдаги вазирликлараро маслаҳатлашувлар бўлиб ўтди.
Ўзбекистон ТИВ Консуллик-ҳуқуқий департаменти ва Қозоғистон ТИВ Консуллик хизмати департаменти делегациялари 1963 йилги Консуллик алоқалари тўғрисидаги Вена конвенцияси, ҳуқуқий ёрдам ҳамда фуқаролик, оилавий ва жиноят ишлари бўйича ҳуқуқий муносабатлар тўғрисидаги кўп томонлама ва икки томонлама ҳужжатлар қоидаларининг бажарилиши билан боғлиқ масалаларни, шунингдек бир-бирларининг ҳудудларида бўлиб турган Ўзбекистон Республикаси ва Қозоғистон Республикаси фуқароларига консуллик-ҳуқуқий ёрдам кўрсатиш бўйича жорий ҳамкорлик масалаларини муҳокама қилдилар.

Inter-MFA Consultations in Astana
On October 25, 2018, Astana hosted regular inter-MFA consultations on consular issues in accordance with Cooperation Program between the Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Uzbekistan and the Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Kazakhstan for 2018.
According to the Ministry of Foreign Affairs of Uzbekistan, delegations of the Consular and Legal Department of the Ministry and Consular Service Department of the Ministry of Foreign Affairs of Kazakhstan discussed issues related to implementation of provisions of the Vienna Convention on consular relations of 1963, multilateral and bilateral documents on legal assistance and legal relations on civil, family and criminal cases, as well as current cooperation in providing consular-legal assistance to citizens of the Republic of Uzbekistan and the Republic of Kazakhstan located in the territories of both sides.