Остона шаҳридаги вазирликлараро маслаҳатлашувлар тўғрисида
2018 йилнинг 25 октябрь куни Остона шаҳрида Ўзбекистон Республикаси Ташқи ишлар вазирлиги ва Қозоғистон Республикаси Ташқи ишлар вазирлиги ўртасида 2018-йилга мўлжалланган Ҳамкорлик дастурига мувофиқ консуллик масалалари бўйича навбатдаги вазирликлараро маслаҳатлашувлар бўлиб ўтди.
Ўзбекистон ТИВ Консуллик-ҳуқуқий департаменти ва Қозоғистон ТИВ Консуллик хизмати департаменти делегациялари 1963 йилги Консуллик алоқалари тўғрисидаги Вена конвенцияси, ҳуқуқий ёрдам ҳамда фуқаролик, оилавий ва жиноят ишлари бўйича ҳуқуқий муносабатлар тўғрисидаги кўп томонлама ва икки томонлама ҳужжатлар қоидаларининг бажарилиши билан боғлиқ масалаларни, шунингдек бир-бирларининг ҳудудларида бўлиб турган Ўзбекистон Республикаси ва Қозоғистон Республикаси фуқароларига консуллик-ҳуқуқий ёрдам кўрсатиш бўйича жорий ҳамкорлик масалаларини муҳокама қилдилар.

О межмидовских консультациях в г.Астане
25 октября 2018 года в г.Астане в соответствии с Программой сотрудничества между Министерством иностранных дел Республики Узбекистан и Министерством иностранных дел Республики Казахстан на 2018 год состоялись очередные межмидовские консультации по консульским вопросам.
Делегации Консульско-правового департамента МИД Узбекистана и Департамента консульской службы МИД Казахстана обсудили вопросы, связанные с выполнением положений Венской конвенции о консульских сношениях от 1963 года, многосторонних и двусторонних документов о правовой помощи и правовых отношениях по гражданским, семейным и уголовным делам, а также текущее взаимодействие по оказанию консульско-правовой помощи гражданам Республики Узбекистан и Республики Казахстан, находящимся на территориях сторон.