“Тараққиёт стратегияси” маркази ва Холон технологиялари институти (Исроил) ўртасида ҳамкорлик меморандуми имзоланди
2018-08-25 | Жамият
Шу кунларда “Тараққиёт стратегияси” маркази, Ўзбекистон Республикаси Президенти Девони, Соғлиқни сақлаш вазирлиги вакилларидан иборат Ўзбекистон делегацияси Исроил давлатида расмий ташриф билан бўлиб турибди. Ташрифдан кўзланган асосий мақсад – соғлиқни сақлаш тизимидаги энг сўнгги ўзгаришлар, бошқарувнинг самарали усуллари, замонавий тиббиёт ускуналари ва технологиялари билан танишиш, хорижий муассаса ва мутахассислар билан яқин алоқаларни ўрнатиш.
Делегация аъзолари бугунги кунга қадар Тель-Авив, Иерусалим ва Холон шаҳарларига ташриф буюриб, у ерда қатор учрашув ва музокаралар ўтказмоқдалар. Жумладан, “Тараққиёт стратегияси” маркази директори А.Бурханов Холон технологиялар институти вакиллари билан учрашди. Учрашув давомида Ўзбекистонда жамият ҳаётининг барча йўналишларини ривожлантириш мақсадида қабул қилинган Ҳаракатлар стратегияси ва унинг доирасида амалга оширилаётган ислоҳотлар, хусусан ижтимоий соҳани ривожлантириш бўйича эришилган натижалар ҳақида маълумот берди.
Бундан ташқари, "Тараққиёт стратегияси" маркази фаолияти, унинг вазифа ва мақсадлари тақдимоти ўтказилди. Музокаралар якунларига кўра Марказ ва Холон технологиялар институти ўртасида ўзаро ҳамкорлик меморандуми имзоланди. Унга кўра томонлар юқори технологиялар ва замонавий инновацияларни Ўзбекистонда жорий қилиш, ҳамкорликда илмий тадқиқотлар ҳамда қўшма лойиҳаларни амалга оширишга келишиб олдилар.

Development Strategy Center signed Memorandum of Cooperation with Israel’s Holon Institute of Technology
A group of officials from Uzbekistan, consisting of representatives of the Development Strategy Center, Office of the President, and Ministry of Health, is currently visiting Israel. The main objective of the visit is familiarization with the latest updates in the healthcare system, effective methods of management in the sector, latest medical equipment and technologies, as well as activities of major medical facilities and best practices of leading Israeli specialists.
Uzbekistan delegation has already visited Tel Aviv, Jerusalem, and Holon cities, where they held meetings and negotiations. In particular, Mr. Akmal Burkhanov, Director of the Development Strategy Center, met with representatives of the Holon Institute of Technology. Mr.Burkhanov briefed the gathered on the Action Strategy aimed at developing all the areas of human activity in Uzbekistan, as well as reforms being carried out within it, and the achievements the country reached in developing the social area.
According to the Development Strategy Center, Mr.Burkhanov also made a presentation on the activity of the Development Strategy Center. Following the meeting with representatives of the Holon Institute of Technology, the sides signed the Memorandum of Cooperation. The two parties agreed to introduce the latest technologies and modern innovation in Uzbekistan, as well as conduct joint scientific research and implement joint projects.