2018 йилнинг 26 июль куни Ўзбекистон Республикаси Ташқи ишлар вазирлигида Словакия Республикасининг Фавқулодда ва Мухтор Элчиси Ян Бори билан учрашув бўлиб ўтди.
Суҳбат давомида сиёсий, савдо-иқтисодий, инвестицион, маданий-гуманитар ва бошқа соҳалардаги ҳамкорликни янада ривожлантириш нуқтайи назаридан Ўзбекистон-Словакия кун тартибининг асосий масалалари муҳокама қилинди.
Учрашувда турли даражалардаги ҳамкорликни, жумладан икки мамлакат ташқи ишлар вазирликлари ва парламентлари ўртасидаги алоқаларни фаоллаштириш, Иқтисодий ҳамкорлик бўйича идоралараро комиссиянинг биринчи мажлисини ўтказиш бўйича таклифлар кўриб чиқилди.
Ўзбекистон ва Словакия ўртасидаги ўзаро савдо ҳажми мавжуд салоҳиятларга мос келмаслиги таъкидланди ҳамда уни кенгайтиришдан томонлар манфаатдор эканлиги қайд этилди.
Шунингдек, 27-28 февраль кунлари Будапешт шаҳрида бўлиб ўтган “Вишеград гуруҳи + Марказий Осиё” вазирлар учрашуви натижалари ҳамда кейинги форумни ўтказиш санаси ва жойи юзасидан фикр алмашилди.

26 июля 2018 года в Министерстве иностранных дел Республики Узбекистан прошла встреча с Чрезвычайным и Полномочным Послом Словацкой Республики Яном Бори.
В ходе состоявшейся беседы обсуждены ключевые вопросы узбекско-словацкой повестки дня с точки зрения дальнейшего развития взаимодействия в политической, торгово-экономической, инвестиционной, культурно-гуманитарной и других сферах.
На встрече также озвучены предложения по активизации контактов на различных уровнях, в том числе межмидовских, между парламентами двух стран, проведению первого заседания Межведомственной комиссии по экономическому сотрудничеству.
Была подтверждена взаимная заинтересованность по наращиванию двусторонней торговли, сегодняшние объемы которой не соответствуют потенциалу Узбекистана и Словакии.
Стороны также обменялись мнениями относительно итогов состоявшейся 27-28 февраля в г.Будапеште министерской встречи «Вышеградская группа + Центральная Азия», а также о дате и месте проведения следующего форума.