Ўзбекистон Республикаси Олий Мажлиси Сенати Раиси Н.Т. Йўлдошев бошчилигидаги парламент делегацияси бугун ташриф доирасида Беларусь Республикаси Миллий мажлиси Республика Кенгаши Раиси М.В. Мясникович билан учрашди.
Учрашув чоғида Ўзбекистон Республикаси ва Беларусь Республикаси ўртасидаги парламентлараро муносабатларни янада ривожлантириш масалалари муҳокама этилди.
Учрашув якунлари бўйича Ўзбекистон Республикаси Олий Мажлиси Сенати ва Беларусь Республикаси Миллий мажлиси Республика Кенгаши ўртасида ҳамкорлик тўғрисида Меморандум имзоланди.
Шунингдек куннинг иккинчи ярмида Ўзбекистон делегациясининг Беларусь Республикаси Миллий мажлиси Вакиллар палатаси Раиси В.П. Адрейченко билан учрашуви бўлиб ўтди. Унда томонлар қонун ижодкорлиги фаолиятида тажриба ва янгиликлар билан ўзаро алмашиш истиқболларини муҳокама қилдилар.

Встречи в парламенте Республики Беларусь
Находящаяся с визитом парламентская делегация во главе с Председателем Сената Олий Мажлиса Республики Узбекистан Йулдошевым Н.Т. сегодня встретилась с Председателем Совета Республики Национального собрания Республики Беларусь Мясниковичом М.В.
В ходе встречи были обсуждены вопросы дальнейшего развития межпарламентских отношений между Республикой Узбекистан и Республикой Беларусь.
По итогам встречи подписан Меморандум о сотрудничестве между Сенатом Олий Мажлиса Республики Узбекистан и Советом Республики Национального собрания Республики Беларусь.
Во второй половине дня также состоялась встреча делегации Узбекистана с Председателем Палаты представителей Национального собрания Республики Беларусь Андрейченко В.П., в ходе которой стороны обсудили перспективы взаимного обмена опытом и новшествами в законотворческой деятельности.