2018 йилнинг 16 февраль куни Ўзбекистон Республикаси Ташқи ишлар вазири Абдулазиз Камилов Белгия Қироллигининг Фавқулодда ва Мухтор Элчиси (қароргоҳи Москва шаҳрида) этиб тайинланган Жан-Артур Режибони қабул қилди.
Вазир Элчининг ишонч ёрлиқларини қабул қилиб, уни юқори ва масъулиятли лавозимга тайинлангани билан табриклади.
Суҳбат давомида Ўзбекистон-Белгия мунобатларини икки ва кўп томонлама шаклларда, жумладан Ўзбекистон-Европа Иттифоқи, БМТ ва бошқа халқаро ташкилотлар доирасида ривожланишнинг ҳолати ва истиқболлари муҳокама қилинди.
Учрашувда давлатлараро алоқаларни чуқурлаштириш, жумладан миллий парламентлар ва ташқи сиёсат идоралари даражасида муносабатларни мустаҳкамлаш, Ўзбекистон ва Белгиянинг ишбилармон доиралари ўртасидаги алоқаларни кенгайтириш, маданий-гуманитар алмашинувларни ривожлантириш юзасидан фикр алмашилди.
Долзарб халқаро муаммоларни муҳокама қилиш чоғида минтақавий хавфсизлик масалалари, хусусан 2018 йилнинг 26-27 март кунлари Тошкент шаҳрида ўтказиш режалаштирилаётган Афғонистон бўйича халқаро конференцияга тайёргарлик жараёнига алоҳида эътибор қаратилди.

Meeting with the Ambassador of Belgium
On February 16, 2018, the Minister of Foreign Affairs of the Republic of Uzbekistan Abdulaziz Kamilov received the newly appointed Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Kingdom of Belgium with the residence in Moscow, Jean-Arthur Rejibo. It was reported by the Press Service of the Ministry of Foreign Affairs.
The Minister accepted the credentials of the Ambassador and congratulated him on his appointment to the high and responsible post.
The sides discussed the state and prospects of development of Uzbek-Belgian relations in bilateral terms, as well as in the format of Uzbekistan – EU, within the UN and other international organizations.
The sides exchanged views on proposals of the sides on deepening interstate relations, including at the level of national parliaments, foreign affairs agencies, expansion of contacts between business circles of Uzbekistan and Belgium, developing cultural and humanitarian exchanges.
During the discussion of the current international issues, special attention was paid to regional security issues, including preparations for the international conference on Afghanistan, which is planned to be held in Tashkent on March 26-27, 2018.