2018 йилнинг 16 февраль куни Ўзбекистон Республикаси Ташқи ишлар вазири Абдулазиз Камилов Белгия Қироллигининг Фавқулодда ва Мухтор Элчиси (қароргоҳи Москва шаҳрида) этиб тайинланган Жан-Артур Режибони қабул қилди.
Вазир Элчининг ишонч ёрлиқларини қабул қилиб, уни юқори ва масъулиятли лавозимга тайинлангани билан табриклади.
Суҳбат давомида Ўзбекистон-Белгия мунобатларини икки ва кўп томонлама шаклларда, жумладан Ўзбекистон-Европа Иттифоқи, БМТ ва бошқа халқаро ташкилотлар доирасида ривожланишнинг ҳолати ва истиқболлари муҳокама қилинди.
Учрашувда давлатлараро алоқаларни чуқурлаштириш, жумладан миллий парламентлар ва ташқи сиёсат идоралари даражасида муносабатларни мустаҳкамлаш, Ўзбекистон ва Белгиянинг ишбилармон доиралари ўртасидаги алоқаларни кенгайтириш, маданий-гуманитар алмашинувларни ривожлантириш юзасидан фикр алмашилди.
Долзарб халқаро муаммоларни муҳокама қилиш чоғида минтақавий хавфсизлик масалалари, хусусан 2018 йилнинг 26-27 март кунлари Тошкент шаҳрида ўтказиш режалаштирилаётган Афғонистон бўйича халқаро конференцияга тайёргарлик жараёнига алоҳида эътибор қаратилди.

Встреча с Послом Бельгии
16 февраля 2018 года Министр иностранных дел Республики Узбекистан Абдулазиз Камилов принял вновь назначенного Чрезвычайного и Полномочного Посла Королевства Бельгия с резиденцией в г.Москве Жана-Артура Режибо.
Министр принял верительные грамоты Посла и поздравил его с назначением на высокий и ответственный пост.
Стороны обсудили состояние и перспективы развития узбекско-бельгийских отношений в двустороннем плане, а также в формате Узбекистан–Евросоюз, в рамках ООН, других международных организаций.
На встрече состоялся обмен мнениями относительно предложений сторон по углублению межгосударственных связей, в том числе на уровне национальных парламентов, внешнеполитических ведомств, расширению контактов между деловыми кругами Узбекистана и Бельгии, наращиванию культурно-гуманитарных обменов.
В ходе обсуждения актуальной международной проблематики отдельное внимание было уделено вопросам региональной безопасности, в том числе ходу подготовки международной конференции по Афганистану, проведение которой планируется в г.Ташкенте 26-27 марта 2018 года.