Бутун мамлакатимизда бўлгани каби Хоразм вилоятида ҳам улкан бунёдкорлик ишлари амалга оширилмоқда. Бу шаҳар остонасиданоқ кўзга ташланади. Хусусан, Урганч халқаро аэропорти замонавий талаблар асосида реконструкция қилинган.
Бир соатда 300 йўловчини кузатиш ва 300 йўловчини кутиб олишга мўлжалланган терминаллар, хизмат кўрсатиш хоналари, савдо шохобчалари ташкил этилган, ён-атроф ободонлаштирилган.
Давлатимиз раҳбари топшириғига мувофиқ аэропортда расмий делегациялар, хорижий меҳмонларни кутиб олиш учун зарур шароит яратилмоқда.
Президентимиз бу борада амалга оширилган ишлар ва галдаги режалар билан танишди. Аэропорт фаолиятини такомиллаштириш, меҳмонлар учун қулайликларни янада ошириш бўйича кўрсатмалар берди.

Президент Шавкат Мирзиёев ознакомился с работой по реконструкции международного аэропорта "Ургенч"
Как и по всей стране, в Хорезмской области осуществляется огромная созидательная работа. В частности, на основе современных требований реконструирован международный аэропорт "Ургенч".
В нем действуют терминалы, рассчитанные на прием 300 и отправку 300 пассажиров в час, комнаты обслуживания, торговые точки, благоустроена близлежащая к аэропорту территория.
В соответствии с поручением главы нашего государства в аэропорту создаются необходимые условия для достойной встречи официальных делегаций и зарубежных гостей.
Президент нашей страны ознакомился с работой, проведенной в данном направлении и планами на перспективу. Дал соответствующие поручения по совершенствованию деятельности аэропорта, дальнейшему улучшению удобств для пассажиров.