Америка Қўшма Штатлари Президенти Дональд Трамп Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёевни АҚШга ташрифи билан қутлади.
Мазкур табрик мактуби давлатимиз раҳбари шарафига шу йил 21 сентябрь куни ташкил этилган Ўзбекистон ва АҚШ ишбилармон доиралари вакиллари иштирокида ўтказилган қабул маросимида ўқиб эшиттирилди.
Қутлов изчил ривожланиб бораётган Ўзбекистон ва АҚШ муносабатларининг бугунги ҳолатини ифода этиб, икки давлат Президентларининг мамлакатларимиз ўртасидаги ҳамкорликни янада мустаҳкамлаш мақсадида якдиллигини тасдиқлади.
Қуйида ушбу табрик матни эълон қилинмоқда.
Оқ уй,
Вашингтон шаҳри,
2017 йил 20 сентябрь
Мелания ва мен Ўзбекистон Республикаси элчихонаси ҳамда Америка-Ўзбекистон савдо палатаси томонидан ташкил этилган қабул маросимининг барча қатнашчиларини табриклаймиз.
Америка халқи номидан Президент Шавкат Мирзиёевни Америка Қўшма Штатларига ташрифи билан чин дилдан қутлаймиз. Ўзбекистон 1992 йилдан буён хавфсизлик ва барқарорликни мустаҳкамлаш, Марказий Осиё минтақасини тараққий эттириш бўйича умумий саъй-ҳаракатларимизда муҳим шерикка айланди.
Америка Қўшма Штатлари иқтисодиётга сармоя киритиш орқали ҳамда маданий алоқалар ва турли даражадаги ҳамкорлик асосида давлатларимиз ўртасидаги муносабатларни мустаҳкамлаб келаётган ўзбекистонлик шерикларимиз фаолиятини қадрлайди. Қўшма Штатлар ўзаро дўстлик ришталарини ривожлантириш ва келгуси авлодлар учун имкониятларни кенгайтириш йўлида олиб борилаётган ишларни давом эттиради.

2017-09-22 | Politics
President of the United States of America Donald Trump warmly welcomed the President of the Republic of Uzbekistan Shavkat Mirziyoyev on the occasion of his visit to the United States.
The message of greetings was read at a solemn reception organized on September 21 this year in honor of the President Shavkat Mirziyoyev with participation of businesspeople of Uzbekistan and the United States.
The greetings reflect the current state of dynamically developing relations of Uzbekistan and the United States and confirms the unanimity of the Presidents of the two states in issues of further strengthening of bilateral cooperation.
The text of this welcome message is given below.
The White House,
Washington,
September 20, 2017
Melania and I send our greetings to all those attending the dinner hosted by the Embassy of the Republic of Uzbekistan and the American Uzbekistan Chamber of Commerce.
On behalf of the American people, we extend our warmest welcome to President Shavkat Mirziyoyev on his visit to the United States of America. Since 1992, Uzbekistan has developed into an important partner in our shared efforts to improve security, stability, and prosperity in the Central Asian region.
The United States values our Uzbek partners who strengthen the relationship between our two nations through economic investment, cultural exchange, and cooperation on many levels. America will continue to grow the bonds of friendship and expand opportunities for future generations.