Ўзбекистон Республикасида 2022 йилда аҳолини рўйхатга олиш тадбири шиори ва логотипини ишлаб чиқиш бўйича танлов
2020-03-11
Ўзбекистон Республикаси Давлат статистика қўмитаси Ўзбекистон Республикасида 2022 йилда аҳолини рўйхатга олиш тадбири тарғиботи ва ахборот материалларида асосий индентификатор сифатида фойдаланиладиган замонавий, оригинал ва осон таниладиган энг яхши логотип ва шиор учун танлов эълон қилади.
Танловда кимлар иштирок этиши мумкин?
Танловда фуқаролигидан қатъий назар 16 ёшга тўлган жисмоний шахслар, профессионал реклама компаниялари ва агентликлар вакиллари ўз таклифларини тақдим этишлари мумкин.
Танловда иштирок этиш учун қуйидаги маълумот ва ҳужжатларни тақдим этиш лозим:
- белгиланган намунадаги ариза;
- танловга тақдим этиладиган лойиҳаларнинг қисқача тавсифи;
- лойиҳаларнинг электрон шакли (логотип: логотип-TIFF, PSD ёки JPEG 1500 px шиор: word ҳамда JPEG 1500 px форматида).
Танловда иштирок этиш учун аризалар танловнинг расмий электрон почтаси tanlov@stat.uz га юборилиши керак.
Лойиҳаларни ўрганиш мезонлари:
ижро эстетикаси.
Лойиҳалар танлов ишчи гуруҳи томонидан кўриб чиқилади ва энг яхши лойиҳалар танлаб олинади. Танловда ғолиб деб топилган лойиҳа муаллифлари тақдирланади.

Конкурс на создание девиза и логотипа Переписи населения Республики Узбекистан в 2022 году
Государственный комитет Республики Узбекистан по статистике объявляет конкурс на создание лучшего, наиболее оригинального и легко узнаваемого логотипа и слогана (девиза), под которыми будет проходить Перепись населения Республики Узбекистан в 2022 году. Они будут использованы в качестве основных идентификаторов в рекламных и информационных материалах.
Кто может участвовать в конкурсе?
В конкурсе могут принять участие физические лица, независимо от их гражданства и достигшие 16 лет, представители профессиональных рекламных компаний и агентств.
Для участия в конкурсе необходимо предоставить следующую информацию и документы:
Заявки на участие в конкурсе следует направлять по электронной почте на адрес: tanlov@stat.uz
Критерии для изучения проектов:
Проекты будут рассмотрены отборочной комиссией и самый лучший из них будет использован при проведении Переписи населения в 2022 году.