Халқаро сайёҳлик форуми
Жорий йил 10-11 февраль кунлари Самарқанд шаҳрида «International Travel Bazaar 2023»  халқаро сайёҳлик  форуми ўтказилади
Самарқанд туризм форуми Марказий Осиёда саёҳат тажрибасини шакллантирувчилар ва туризм хизматларини сотувчилар учун йил тадбири бўлиб, ривожланиш, ҳамкорлик ва янги ечимларни излашга қаратилган.
Самарканд туризм форум – бу сайёҳлик  соҳаси мутахассислари ва биз билан бирга ривожланиб, даромад олишни хоҳловчилар учун яратилган платформадир. Унда 200 дан ортиқ меҳмонлар: туроператорлар ва гидлар, реставраторлар, меҳмонхоначилар ва туризм билан боғлиқ корхоналар, ижодий индустрия ва давлат сектори вакиллари реал ҳолатлар, қийинчиликлар ва саёҳат тенденциялари ҳақида суҳбатлашиш учун йиғилади.
Форумда икки кун давомида 9 давлатдан 40 нафар маърузачи ўз билимларини Марказий Осиёдаги ҳамкасблари билан бўлишади.
Шунингдек, Ўзбекистон, Исроил, АҚШ, Германия, Қирғизистон, Қозоғистон ва Россиянинг таниқли амалиётчи ҳамда соҳа етакчилари иштирокида ижтимоий тармоқларда шахсий бренд яратиш бўйича семинарлар, ресторан хизмати ва маҳорат дарслари ташкил этилади.
Форумда кўргазма ва гастрономик зоналар, B2B форматидаги учрашувлар, шунингдек, инновацион туризм маҳсулотлари тақдимоти ҳам режалаштирилган.

10-11 февраля в городе Самарканд пройдет Самаркандский туристический форум «Travel Bazaar 2023» при поддержке Министерства культуры и туризма Республики Узбекистан.
Самаркандский туристический форум - событие года для создателей тревел-впечатлений и продавцов туристических услуг Центральной Азии, ориентированных на развитие, сотрудничество и поиск новых решений.
Samarkand Tourism Forum - это платформа, созданная для профессионалов туристической индустрии и тех, кто хочет расти и зарабатывать вместе с нами. Более 200 гостей соберутся, чтобы поговорить о реальных кейсах, вызовах и тревел-тенденциях: туроператоры и гиды, рестораторы, отельеры и аффилированный с туризмом бизнес, представители креативных индустрий и государственного сектора.
В течение двух дней 40 спикеров из девяти стран будут делиться своими знаниями с коллегами со всей Центральной Азии.
В программе форума:
Как сообщает пресс-служба Министерства культуры и туризма, запланирована работа выставочной и гастрономической зон, зона B2B встреч и презентация инновационных туристических продуктов. STF фокусируется только на стратегиях и решениях, которые сразу можно применять на практике.