Ўзбекистон-Украина иқтисодий форуми
Мамлакатимизнинг Украинадаги дипломатик ваколатхонаси ташаббуси билан 2018 йилнинг 6 июнь куни Киев шаҳрида “Ўзбекистон ва Украина: иқтисодий алоқаларни ривожлантириш истиқболлари" мавзусида Ўзбекистон-Украина иқтисодий форуми бўлиб ўтади.
Форум доирасида Ўзбекистонда ишлаб чиқарилган маҳсулотлар, хусусан тўқимачилик, поябзал-чарм, электр техника, озиқ-овқат маҳсулотлари, қурилиш маҳсулотлари, кимё ва нефть-кимё маҳсулотлари кўргазмаси ташкил этилади.
Бу форумда иштирок этиш учун икки мамлакат бизнес вакиллари ва Ўзбекистоннинг Жиззах, Навоий, Қашқадарё, Самарқанд ва Тошкент вилоятлари ҳокимликлари раҳбарлари, Украинанинг Львов, Запорожье, Харьков, Суми, Херсон ва Киев вилоятлари маъмуриятлари раҳбарлари таклиф қилинади.
Ўзбекистон-Украина иқтисодий форуми ишида иштирок этишни истаганлар, Ўзбекистон Республикасининг Элчихонаси билан қуйидаги маълумотлар орқали боғланишлари мумкин:
Санжар Қосимов, Ўзбекистон Республикасининг Украинадаги Элчихонаси савдо-иқтисодий масалалар бўйича маслаҳатчиси, тел.: +38-044-501-4181, +38-067-320-4303, e-mail: embassy@uzbekistan.org.ua.

Узбекистан и Украина - экономический форум
По инициативе дипломатического представительства нашей страны в Украине 6 июня 2018 года в г.Киеве состоится узбекско-украинский экономический форум «Узбекистан и Украина: перспективы развития экономических отношений».
В рамках форума планируется организация выставки товаров узбекского производства: текстиль, обувь-кожа, электробытовая техника, пищевая продукция, строительные товары, химическая и нефтехимическая продукция.
Для участия в данном форуме приглашаются представители бизнеса и руководители хокимиятов Джизакской, Навоийской, Кашкадарьинской, Самаркандской и Ташкентской областей Узбекистана, руководство администраций Львовской, Запорожской, Харьковской, Сумской, Херсонской и Киевской областей Украины.
В случае заинтересованности в участии в работе узбекско-украинского экономического форума Посольство Республики Узбекистан просит обратится по следующим координатам:
Санжар Касымов, советник по торгово-экономическим вопросам Посольства Республики Узбекистан в Украине: +38 (044) 501-41-81, +380673204303 email: embassy@uzbekistan.org.ua.