Mahoratli tennischimiz Denis Istomin “Katta dubulg‘a” turkumiga kiruvchi “Australian open – 2017” musobaqasining yakkalik bahslarida serbiyalik Novak Jokovichni mag‘lubiyatga uchratib, uchinchi davraga yo‘l oldi.
Mamlakatimizda Olimpiya o‘yinlari dasturidan joy olgan tennis jadal rivojlanmoqda. Buning samarasida mahoratli tennischilar kamol topib, nufuzli musobaqalarda yurtimiz sharafini munosib himoya qilmoqda. Denis Istomin ana shunday sportchilardan biri. U “Chellenjer”, “Fyuchers” va ATR tasnifiga kiruvchi qator nufuzli musobaqalarda g‘alaba qozongan.
D.Istomin “Australian open – 2017” musobaqasining dastlabki davrasida xorvatiyalik Ivan Dodigni mag‘lubiyatga uchratdi. U navbatdagi davrada dunyoning ikkinchi raqamli tennischisi serbiyalik Novak Jokovichga qarshi kortga chiqdi. Uchrashuvning birinchi setida Denis raqibiga qarshi tezkor o‘yin namoyish etdi va 7:6 hisobida zafar quchdi. Uchrashuvning ikkinchi va uchinchi setlarini 7:5, 6:2 hisobida o‘z foydasiga hal qilgan Novak to‘rtinchi setda tay-brekda mahoratli tennischimizga qarshilik ko‘rsata olmadi. So‘nggi hal qiluvchi beshinchi setda Denis Istomin kuchli raqibiga nisbatan har tomonlama ustun ekanini isbotladi va 6:4 hisobida g‘alaba qozondi.

Денис победил вторую ракетку мира
Наш талантливый теннисист Денис Истомин в одиночных состязаниях соревнования “Australian open – 2017”, входящего в серию "Большого шлема", победил Новака Жоковича из Сербии и вышел в третий круг.
В нашей стране активно развивается теннис, занявший место в программе Олимпийских игр. В результате этого воспитываются талантливые теннисисты, которые достойно защищают честь нашей страны на престижных соревнованиях. Денис Истомин является одним из таких спортсменов. Он одержал победу в ряде престижных соревнований, входящих в серию "Челленжер", "Фьючерс" и АТР.
В первом круге соревнования “Australian open – 2017” Д.Истомин одержал победу над Иваном Додигом из Хорватии. В следующем круге он вышел на корт против второй ракетки мира Новака Жоковича из Сербии. В первом сете Денис продемонстрировал быструю игру против соперника и победил со счетом 7:6. Второй и третий сет встречи Новак сыграл в свою пользу со счетом 7:5, 6:2, в четвертом сете в тайм-бреке, однако, не смог оказать сопротивления нашему талантливому теннисисту. В последнем решающем пятом сете Денис Истомин доказал свое превосходство над сильным соперником и одержал победу со счетом 6:4.