Futbol bo'yicha O'zbekiston milliy terma jamoasi a'zolari Avstraliyada o'tayotgan Osiyo kubogidagi dastlabki g'alabasini nishonladi.
Nufuzli musobaqada eng kuchli o'n olti mamlakat terma jamoalari to'rt guruhga bo'lingan holda bahslashmoqda.
Terma jamoamiz a'zolari "V" guruhidagi ilk uchrashuvni KXDR vakillariga qarshi o'tkazdi. O'yin boshidanoq terma jamoamiz a'zolari hujumkor o'yin namoyish etdi, raqib darvozasi oldida bir necha xavfli vaziyatlarni yuzaga keltirdi.
Futbolchilarimiz ikkinchi bo'limni ham ancha faol boshladi. Natijada o'yinning 62-daqiqasida hisob ochildi. Terma jamoamiz sardori Server Jeparov qanotdan oshirgan to'pni Igor Sergeyev uzoq masofadan boshi bilan raqib darvozasiga aniq yo'lladi.
Shu tariqa, futbolchilarimiz guruhdagi dastlabki uchrashuvda 1:0 hisobida g'alaba qozonib, uch ochkoni qo'lga kiritdi. Hamyurtlarimiz 14-yanvarda Xitoy, 18-yanvarda Saudiya Arabistoni vakillari bilan kuch sinashadi.

Национальная сборная Узбекистана по футболу отметила первую победу на проходящем в Австралии соревновании Кубка Азии.
В престижном турнире соревнуются сильнейшие сборные команды 16 стран, разделившись на четыре группы.
Игроки нашей сборной провели первый матч в группе В против представителей КНДР. С самого начала встречи члены нашей сборной продемонстрировали атакующий стиль игры и создали у ворот соперника несколько опасных ситуаций.
Наши футболисты активно начали и второй тайм. В результате на 62-й минуте матча Игорь Сергеев с подачи капитана команды Сервера Жепарова головой забил гол в ворота соперников.
Так, узбекские футболисты победили в первом матче группового этапа со счетом 1:0 и завоевали три очка. Нашим соотечественникам предстоят матчи против сборной Китая 14 января и сборной Саудовской Аравии 18 января.