O‘zbekiston Prezidentligiga nomzod Shavkat Mirziyoyev saylovda ovoz berdi
Tadbirkorlar va ishbilarmonlar harakati – O‘zbekiston Liberal-demokratik partiyasidan O‘zbekiston Respublikasi Prezidentligiga nomzod Shavkat Mirziyoyev 4-dekabr kuni ovoz berish uchun Toshkent shahridagi 132-saylov uchastkasiga tashrif buyurdi.
O‘zbekiston Respublikasining Konstitutsiyasida fuqarolarning saylash va saylanish huquqi, xohish-irodasini bildirish tengligi va erkinligi kafolatlangan. Mustaqillik yillarida Birinchi Prezidentimiz Islom Karimov rahnamoligida ushbu huquq va erkinliklarni ta’minlaydigan milliy saylov tizimi yaratildi. Mamlakatimizda demokratik islohotlarni yanada chuqurlashtirish va fuqarolik jamiyatini rivojlantirish konsepsiyasiga muvofiq Bosh qomusimiz hamda saylov qonunchiligiga kiritilgan o‘zgartirish va qo‘shimchalar bu tizimni yanada takomillashtirdi.
O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti saylovi ana shu mukammal qonunchilik bazasi va umume’tirof etilgan xalqaro prinsiplarga mos holda o‘tmoqda.
Birinchi Prezidentimiz belgilab bergan davlat siyosati va taraqqiyot tamoyillari mamlakatimizni har tomonlama rivojlantirish, aholi farovonligini yuksaltirishning asosiy omili bo‘lmoqda. Mamlakatimizdagi tinchlik va barqarorlik, qulay investitsiya muhiti samarasida xalqaro hamkorlik tobora rivojlanmoqda. Iqtisodiyot izchil modernizatsiya qilinayotgani tufayli uning raqobatbardoshligi, eksport salohiyati oshmoqda. Xususiy mulk va tadbirkorlik rivoji zamonaviy tovar va xizmatlarni ko‘paytirish, aholini ish bilan ta’minlash imkonini bermoqda. Qishloq xo‘jaligi tarkibiy o‘zgartirilayotgani, meva-sabzavot yetishtirish ko‘payayotgani natijasida bozorlarimiz to‘kin va farovon bo‘lib bormoqda.
Ushbu sur’atni izchil davom ettirish, davlat va jamiyat boshqaruvi tizimini takomillashtirish, sud-huquq tizimini isloh etish va qonun ustuvorligini mustahkamlash, kichik biznes va xususiy tadbirkorlikka keng erkinlik berish, mahalliy byudjetlar daromadini ko‘paytirish, ijtimoiy sohani rivojlantirishga qaratilgan chora-tadbirlar mamlakatimiz ravnaqi va xalqimiz hayot darajasini yangi bosqichga ko‘taradi.
Prezident saylovi mamlakatimizning buguni va kelajagi uchun muhim siyosiy voqeadir. Buni chuqur his etgan vatandoshlarimiz saylovda faol ishtirok etmoqda. Har bir saylovchi xohish-irodasini erkin ifoda etib, o‘zining va xalqimizning farovonligi, yurtimiz tinchligi va osoyishtaligi, Vatanimizning buyuk kelajagi uchun ovoz bermoqda.

Кандидат в Президенты Республики Узбекистан Шавкат Мирзиёев проголосовал на выборах
Кандидат в Президенты Республики Узбекистан от Движения предпринимателей и деловых людей – Либерально-демократической партии Узбекистана Шавкат Мирзиёев 4 декабря проголосовал на 132-м избирательном участке города Ташкента.
Конституция нашей страны гарантирует право граждан избирать и быть избранными, равенство и свободу волеизъявления. В годы независимости под руководством Первого Президента нашей страны Ислама Каримова сформирована национальная избирательная система, обеспечивающая эти права и свободы. В соответствии с Концепцией дальнейшего углубления демократических реформ и формирования гражданского общества в стране в Основной Закон и избирательное законодательство были внесены изменения и дополнения, значительно усовершенствовавшие избирательную систему.
Выборы Президенты Республики Узбекистан проходят на основе прочной законодательной базы и в соответствии с общепризнанными международными принципами.
Определенные Первым Президентом Узбекистана политический курс государства и принципы развития служат важной основой для движения вперед и повышения благополучия народа. Благодаря царящим в нашей стране миру и стабильности, созданному благоприятному инвестиционному климату все более расширяется международное сотрудничество. В результате последовательной модернизации экономики повышаются ее конкурентоспособность и экспортный потенциал. Развитие частной собственности и предпринимательства способствует расширению производства современных товаров и оказания услуг, обеспечению занятости населения. Осуществляемые структурные преобразования в сельском хозяйстве, увеличивающиеся объемы заготовки сельхозпродукции обеспечивают изобилие на рынках и достаток на столе населения.
Принимаемые меры по устойчивому повышению темпов роста, совершенствованию системы государственного и общественного управления, реформированию судебно-правовой системы и укреплению верховенства закона, предоставлению широкой свободы малому бизнесу и частному предпринимательству, расширению доходной базы местных бюджетов, развитию социальной сферы выведут развитие страны и благостояние народа на новый уровень.
Выборы Президента являются важным политическим событием для сегодняшней и будущей жизни страны. С глубоким осознанием этого, наши соотечественники активно участвуют в голосовании. Каждый избиратель свободно голосует за то, чтобы в нашей стране и впредь царили мир и спокойствие, а будущее Родины было великим.