Samarqandda ovoz berish boshlandi
Uchastka saylov komissiyasi raisi Nargiza Qobilova siyosiy partiyalar kuzatuvchilari ko‘z oldida ko‘chma va statsionar saylov qutisini muhrlab, komissiya a’zolariga saylov byulletenlari va saylovchilar ro‘yxatini taqsimlab berdi. O‘zbekiston Respublikasining Davlat madhiyasi yangradi.
Uchastkada ovoz berish jarayoni boshlangani e’lon qilindi.
Zulfiya, Ilhom va Istiqlol mahallalari faollari, ziyolilar, nuroniylar va yoshlar dastlabki ovoz beruvchilar bo‘ldi.
– Saylovga taklifnomani olganimdayoq saylov kuni uchastkaga tong sahar kelib ovoz berishga ahd qilgandim, – deydi Ilhom mahallasida yashovchi Shahlo Mamayusupova. – Uchastkada men kabi birinchilardan bo‘lib ovoz berishni istaganlar ko‘pchilik ekan. Barcha saylovchilar hayajon va quvonch bilan o‘zlari tanlagan nomzodga ovoz bermoqda. Ular qatorida men ham Vatanimiz taraqqiyoti, yurtimiz tinchligi, xalqimiz farovonligini ta’minlashga qodir eng munosib nomzod uchun ovoz berdim.
Mazkur saylov uchastkasida 2 ming 887 saylovchi ro‘yxatga olingan. Ularning 57 nafari saylovda birinchi marta qatnashayotgan yoshlardir. 46 nafar fuqaro salomatligi yaxshi emasligi va boshqa sabablar tufayli o‘z uyida ovoz berishi ko‘zda tutilgan. Buning uchun uchastka saylov komissiyasi tomonidan zarur chora-tadbirlar ko‘rilgan.

В Самарканде началось голосование
На 110-м избирательном участке города Самарканда процесс голосования также начался в установленное законом время и при активном участии населения.
Председатель участковой избирательной комиссии Наргиза Кобилова на глазах у наблюдателей от политических партий опечатала переносную и стационарную избирательные урны, раздала членам комиссии избирательные бюллетени и список избирателей. Прозвучал Государственный гимн Республики Узбекистан.
Объявлено о начале процесса голосования на участке.
Первыми к голосованию приступили активисты махаллей “Зулфия”, “Илхом” и “Истиклол”, представители интеллигенции, ветераны и молодежь.
– Когда я получила пригласительный на выборы, то сразу решила, что приду на избирательный участок ранним утром и проголосую, - говорит жительница махалли “Илхом” Шахло Мамаюсупова. - На участке оказалось много людей, которые как и я, хотели проголосовать в числе первых. Все избиратели голосуют за своих кандидатов с волнением и радостью. В их числе и я проголосовала за самого достойного кандидата, способного обеспечить процветание Родины, мирную жизнь в стране и благополучие нашего народа.
На этом избирательном участке зарегистрировано 2 тысяч 887 избирателей. Из них 57 – впервые участвующие в выборах юноши и девушки. Ожидается, что 46 человек из-за здоровья и по другим причинам проголосуют у себя дома. Для этого участковой избирательной комиссией приняты соответствующие меры.