Belarus Elchisi bilan uchrashuv
2016-yilning 21-oktabr kuni O‘zbekiston Respublikasi Tashqi ishlar vazirligida Belarus Respublikasi Favqulodda va Muxtor Elchisi Nikolay Klakevich bilan uchrashuv bo‘lib o‘tdi.
Suhbat davomida 2016-yil 6-oktabr kuni Samarqand shahrida bo‘lib o‘tgan oliy darajadagi O‘zbekiston-Belarus uchrashuvi davomida erishilgan kelishuvlarni ro‘yobga chiqarishning amaliy jihatlari yuzasidan fikr almashildi. Shuningdek, turli darajadagi bo‘lajak ikki tomonlama uchrashuvlarning jadvali va kun tartibi muhokama qilindi.

Meeting with Ambassador of Belarus
On October 21, 2016, the Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Uzbekistan held a meeting with the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Republic of Belarus Nikolai Klakevich.
The sides exchanged views on the practical aspects of implementation of the agreements, which were reached during the high level Uzbek-Belarusian meeting in Samarkand on October 6, 2016. During the conversation the parties also discussed the schedule and the agenda of the upcoming bilateral contacts at various levels.