O‘zbekiston yoshlar terma jamoasi muddatidan oldin chorak finalga chiqdi
Bahraynda davom etayotgan o‘n to‘qqiz yoshgacha bo‘lgan futbolchilar o‘rtasidagi Osiyo chempionati guruh bosqichi ikkinchi turida O‘zbekiston yoshlar terma jamoasi avstraliyalik tengdoshlarini mag‘lubiyatga uchratd
Manama shahridagi “Xalifa Sports Siti” stadionida o‘tgan uchrashuvning 28-daqiqasida Bobir Abduxoliqov hisobni ochgan bo‘lsa, oradan o‘n daqiqa o‘tib Doston Ibragimov hisobni 2:0 ga yetkazdi.
Ikkinchi bo‘limning 47-daqiqasida Doston Ibragimov yana bir bor raqib darvozasini aniq nishonga oldi – 3:0. Uchrashuvning 63-daqiqasida Liam Yulliy penaltidan hisobni qisqartirgan bo‘lsa, asosiy bo‘limga qo‘shib berilgan uchinchi daqiqada Jorj Blekvud ham o‘n bir metrlik jarima to‘pidan gol urdi. Shu tariqa O‘zbekiston yoshlar terma jamoasi 3:2 hisobida zafar quchib, muddatidan oldin chorak final yo‘llanmasini hal qildi.
“D” guruhidagi Tojikiston va Xitoy yoshlar terma jamoalari o‘rtasidagi bahs 2:0 hisobida yakunlandi.
21-oktabr kuni bo‘ladigan uchinchi turda futbolchilarimiz xitoylik tengdoshlari bilan bahslashsa, Avstraliya yoshlar terma jamoasi Tojikiston yoshlar terma jamoasi bilan kuch sinashadi.

Молодежная сборная Узбекистана досрочно вышла в четвертьфинал
Во втором туре группового этапа чемпионата Азии, продолжающегося в Бахрейне среди футболистов до 19 лет, молодежная сборная команда Узбекистана обыграла сверстников из Австралии.
На 28-й минуте встречи, прошедшей на стадионе "Халифа Спортс Сити" города Манамы, счет открыл Бобир Абдухоликов, через десять минут Достон Ибрагимов забил второй гол, таким образом, счет составил 2:0.
На 47-й минуте второго тайма Достон Ибрагимов еще раз точно пробил в ворота соперников – 3:0. На 63-й минуте встречи Лиам Юллий сократил счет по пенальти, на добавленной к основному времени третьей минуте Жорж Блэквуд также забил гол с 11-метрового штрафного. Таким образом, молодежная сборная команда Узбекистана одержала победу со счетом 3:2 и досрочно получила путевку в четвертьфинал.
Состязание между молодежными сборными командами Таджикистана и Китая в группе "D" завершилось со счетом 2:0.
В третьем туре, который состоится 21 октября, наши футболисты выйдут на поле против представителей Китая, австралийская молодежная сборная команда – против молодежной сборной команды Таджикистана.