YXHT DIIHB delegatsiyasi bilan uchrashuv
2016-yilning 11-oktabr kuni O‘zbekiston Respublikasi Tashqi ishlar vazirligida Yevropada xavfsizlik va hamkorlik tashkiloti Demokratik institutlar va inson huquqlari bo‘yicha byurosining (YXHT DIIHB) Ehtiyojlarni baholash missiyasi bilan uchrashuv bo‘lib o‘tdi.
Saylovlar departamenti boshlig‘i Aleksandr Shlik boshchilik qiladi.
Suhbat chog‘ida 2016-yilning 4-dekabr kuni bo‘lib o‘tadigan O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti sayloviga Markaziy saylov komissiyasi tomonidan YXHT DIIHB nomiga yo‘llangan taklifnoma doirasidagi hamkorlik masalalari yuzasidan fikr almashildi.

Meeting with the delegation of the OSCE ODIHR
On October 11, 2016 the Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Uzbekistan hosted a meeting with the Needs Assessment Mission of the Office for Democratic Institutions and Human Rights of the Organization for Security and Cooperation in Europe (OSCE ODIHR), headed by the Head of Election Department Alexander Shlyk.
The sides exchanged views on cooperation in the framework of the invitation sent to address OSCE ODIHR by the Central Election Commission of Uzbekistan to the upcoming presidential election on December 4, 2016.