O'zbekiston va Ukraina o'rtasida xuquqni muhofaza qilish sohasida hamkorlik aloqalari rivojlanmoqda
Joriy yilning 9-aprel kuni O'zbekiston Respublikasi IIV va Ukraina Milliy politsiyasi vakillari o'rtasida o'zaro hamkorlik aloqalari va o'zbek-ukrain idoralararo muvofiqlashtiruvchi ishchi guruh faoliyatini tashkil etish va vazirliklar o'rtasidagi shartnoma-huquqiy bazasi muhokamasiga bag'ishlangan videokonferentsaloqa uchrashuvi bo'lib o'tdi.
Uchrashuv davomida tomonlar, O'zbekiston va Ukraina huquqni muhofaza qiluvchi organlarining tuzilmalari o'rtasida aloqalar o'rnatish hamda ikki davlat ichki ishlar organlari o'rtasida ishchi guruh faoliyatini tashkil etish va idoralararo bitim loyihasini ishlab chiqish bo'yicha fikr almashdilar.
Uchrashuv yakuniga ko'ra, tomonlar huquqni muhofaza qilish sohasida hamkorlikning yangi yo'nalishlari va ikki davlat vazirliklari o'rtasida idoralararo bitimni ishlab chiqish masalalari bo'yicha kelishib oldilar.

Cooperation between Uzbekistan and Ukraine law enforcement is developing
On April 9, the representatives of the Ministry of Internal Affairs of the Republic of Uzbekistan and the National Police of Ukraine held a videoconference to discuss cooperation and the organization of the Uzbek-Ukrainian interagency coordination working group and the legal framework between the ministries.
During the meeting, the sides exchanged views on establishing relations between the law enforcement agencies of Uzbekistan and Ukraine. They agreed on the organization of a working group between the law enforcement agencies of the two countries. The parties exchanged ideas on the development of an interagency agreement draft.
Following the meeting, the sides agreed on new areas of cooperation in law enforcement and the development of an interagency agreement between the ministries of the two countries.