O'zbekiston va Ukraina o'rtasida xuquqni muhofaza qilish sohasida hamkorlik aloqalari rivojlanmoqda
Joriy yilning 9-aprel kuni O'zbekiston Respublikasi IIV va Ukraina Milliy politsiyasi vakillari o'rtasida o'zaro hamkorlik aloqalari va o'zbek-ukrain idoralararo muvofiqlashtiruvchi ishchi guruh faoliyatini tashkil etish va vazirliklar o'rtasidagi shartnoma-huquqiy bazasi muhokamasiga bag'ishlangan videokonferentsaloqa uchrashuvi bo'lib o'tdi.
Uchrashuv davomida tomonlar, O'zbekiston va Ukraina huquqni muhofaza qiluvchi organlarining tuzilmalari o'rtasida aloqalar o'rnatish hamda ikki davlat ichki ishlar organlari o'rtasida ishchi guruh faoliyatini tashkil etish va idoralararo bitim loyihasini ishlab chiqish bo'yicha fikr almashdilar.
Uchrashuv yakuniga ko'ra, tomonlar huquqni muhofaza qilish sohasida hamkorlikning yangi yo'nalishlari va ikki davlat vazirliklari o'rtasida idoralararo bitimni ishlab chiqish masalalari bo'yicha kelishib oldilar.

Сотрудничество в правоохранительной сфере между Узбекистаном и Украиной развивается
9 апреля текущего года состоялась встреча в формате видеоконференцсвязи между представителями МВД Республики Узбекистан и Национальной полиции Украины по обсуждению вопросов двустороннего сотрудничества, также создания узбекско-украинской межведомственной координационной рабочей группы и совершенствования договорно-правовой базы двух государств.
В ходе переговоров стороны обсудили все аспекты сотрудничества двух министерств, также вопроса создания деятельности рабочей группы, проработки межведомственного соглашения между МВД Республики Узбекистан и Национальной полиции Украины.
По итогам переговоров стороны пришли к общему мнению по сотрудничеству в правоохранительной сфере и проработке межведомственного соглашения между министерствами Узбекистана и Украины.