Covid-19 anketasi asosida uy xo‘jaliklarida kuzatuv o‘tkazilishi bo‘yicha ma'lumot berildi
2020-yilning 4-sentabr kuni Davlat statistika qo‘mitasining Aholi turmush darajasi va uy xo‘jaliklari kuzatuvlari boshqarmasi tomonidan koronavirus (Covid-19) anketasi bo‘yicha uy xo‘jaliklarida kuzatuv o‘tkazish tartibi masalasida vebinar tashkil etildi.
Unda hududiy statistika boshqarmalarining Turmush darajasi statistikasi va uy xo‘jaliklari kuzatuvlari bo‘limi xodimlari ham qatnashdi.
Vebinarda hukumatimiz tomonidan qabul qilingan huquqiy hujjatlar mazmun-mohiyati va ijrosi bo‘yicha batafsil ma'lumot berildi. Koronavirus pandemiyasi davrida Davlat statistika qo‘mitasi buyrug‘iga asosan, Covid-19 anketasi bo‘yicha uy xo‘jaliklarida kuzatuv o‘tkazilishi yuzasidan atroflicha to‘xtalib o‘tildi.
Hududiy statistika boshqarmalari xodimlariga Covid-19 anketasi bo‘yicha uy xo‘jaliklarida kuzatuv o‘tkazilish tartibi to‘g‘risida batafsil ma'lumot berilib, anketa savollari muhokama qilindi.

Based on the Covid-19 questionnaire, information on household surveillance is provided
On September 4, 2020, the Department of statistics on living standards and population surveys of the State statistics Committee of the Republic of Uzbekistan organized a webinar on the procedure for conducting household surveys using the coronavirus questionnaire (Covid-19).
It was also attended by employees of the Department of statistics on living standards and population surveys of territorial statistical offices.
The webinar provides detailed information on the content and implementation of legal documents approved by the government.
During the period of the coronavirus pandemic, according to the order of the state statistics Committee, a thorough survey was conducted in households using the Covid-19 questionnaire.
Employees of territorial statistical offices were provided with detailed information on the procedure for conducting household surveys using the Covid-19 questionnaire, and questions of the survey were discussed.