Hindiston Elchisi bilan muzokaralar to‘g‘risida
2020-yil 1-iyul kuni O‘zbekiston Respublikasi Tashqi ishlar vaziri Abdulaziz Kamilov Hindiston Respublikasining mamlakatimizdagi diplomatik missiyasini yakunlayotgan Favqulodda va Muxtor Elchisi Santosh Ja bilan videokonferensiya shaklida uchrashuv o‘tkazdi.
Suhbat chog‘ida siyosiy, savdo-iqtisodiy va madaniy-gumanitar sohalardagi ikki tomonlama munosabatlarning holati va ularni rivojlantirish istiqbollari ko‘rib chiqildi.
Ta’kidlanganidek, O‘zbekiston-Hindiston munosabatlari sifat jihatidan yangi bosqichga ko‘tarilib, so‘nggi yil davomida jadal rivojlandi, muhim kelishuv va natijalarga erishildi.
Koronavirus pandemiyasi sharoitida tegishli vazirlik va idoralar barcha zamonaviy aloqa vositalaridan foydalangan holda hamkorlikni davom ettirgani qayd etildi.
Shuningdek, turli darajalardagi bo‘lajak ikki tomonlama uchrashuvlarni o‘tkazish muddatlari bo‘yicha takliflar yuzasidan fikr almashildi.
Suhbat so‘ngida Vazir Santosh Jaga ikki mamlakat o‘rtasidagi hamkorlikni rivojlantirish va mustahkamlashga qo‘shgan shaxsiy hissasi uchun minnatdorchilik bildirdi.
Elchi Hindistonning O‘zbekistondagi diplomatik vakolatxonasi rahbari sifatidagi faoliyati doimiy ravishda qo‘llab-quvvatlangani uchun minnatdorlik izhor etdi.

Negotiations with Indian Ambassador
On July 1, 2020, Minister of Foreign Affairs of the Republic of Uzbekistan Abdulaziz Kamilov held a videoconference with Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Republic of India Santosh Jha, who is completing his diplomatic mission in Uzbekistan, Uzbekistan MFA reports.
The state and prospects of developing bilateral relations in political, trade-economic, cultural-humanitarian spheres were discussed during the conversation.
It was noted that Uzbekistan – India relations have reached a qualitatively new level and have become intensive, important agreements and results have been reached over the past year.
The sides also exchanged views on proposals for timing of upcoming bilateral contacts at various levels.
The Minister expressed gratitude to Santosh Jha for his personal contribution to development and strengthening of cooperation between the two countries.