RASMIY BAYONOT: Oʻzbekistonda koronavirusdan davolanayotgan 518 bemordan 12 nafarining ahvoli ogʻir
– Mamlakatimizda 13-may soat 10:00 ga qadar jami 2568 fuqaro koronavirus infeksiyasi bilan roʻyxatga olingan. Ulardan 2040 nafari, yaʼni 80 foizi toʻliq sogʻayib, reabilitatsiya markazlariga oʻtkazilgan. Sogʻliqni saqlash vazirligidan olingan maʼlumotga koʻra, shifoxonalarda davolanayotgan 518 bemordan 12 nafarining ahvoli ogʻir.
Hozirda 43 mingdan ziyod fuqaro karantinda boʻlib turibdi. Ularning 14 mingdan ortigʻi statsionar sharoitda karantin tadbirlarini oʻtayapti.
Karantin tadbirlari davom etyapti. Oʻrnatilgan tartib-qoidalarga rioya qilishimiz shart. Vaziyatni murakkablashtirib yuboradigan boʻlsak, bundan keyingi karantin cheklovlari yana-da jiddiy boʻlishi mumkin.

Official Statement: 12 patients’ state is serious
Head of the State Inspection of Sanitary and Epidemiological Surveillance under the Cabinet of Ministers of the Republic of Uzbekistan, Chief Sanitary Inspector of the country Nurmat Otabekov:
– The number of coronavirus infected in Uzbekistan has reached 2568 people. 2040 people have already recovered. This is 80 percent of total number of cases. 12 patients’ condition out of 518 being treated in clinics is serious.
More than 43 thousand citizens are under quarantine. Of these, more than 14 thousand people are home quarantined.
Quarantine measures continue. We must comply with established procedures. If the situation becomes more complicated, further quarantine restrictions may be more serious.