“VEON” kompaniyalari guruhi vakillari bilan uchrashuv bo‘lib o‘tdi
2020-yil 5-mart kuni Senatda O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Senati Raisi birinchi o‘rinbosari Sodiq Safoyevning “VEON” kompaniyalari guruhining bosh ijro etuvchi direktori Kaan Terzio‘g‘lu bilan uchrashuvi bo‘lib o‘tdi. Unda “VEON” kompaniyalari guruhi maslahatchisi Boris Tadich ham ishtirok etdi.
Uchrashuvda O‘zbekiston Respublikasi telekommunikatsiyasi tarmog‘ida qonun hujjatlarining qo‘llanish holati va amaliyoti, mamlakatning soliq to‘g‘risidagi qonun hujjatlarini erkinlashtirish xususida fikr almashildi.
2020-yil Ilm, ma’rifat va raqamli iqtisodiyotni rivojlantirish yili deb e’lon qilinishi bilan O‘zbekistonda erkin tadbirkorlik faoliyatini rivojlantirish va buning uchun zarur huquqiy asoslar yaratishni davlat tomonidan qo‘llab-quvvatlashga alohida e’tibor berilayotganligi ta’kidlandi.
“VEON” kompaniyalari guruhi O‘zbekistonda amalga oshirilayotgan samarali islohotlarni qo‘llab-quvvatlab, 2020-yilgi “Ilm, ma’rifat va raqamli iqtisodiyotni rivojlantirish yili” Davlat dasturi doirasida raqamli iqtisodiyotning va elektron hukumatning tashkiliy-institutsional asoslarini takomillashtirishga, telekommunikatsiya infratuzilmasini rivojlantirishga, Internet tarmog‘idan keng polosali foydalanishni kengaytirishga, mobil aloqa tarmog‘ini va boshqa telekommunikatsiya xizmatlarini rivojlantirish hamda modernizatsiyalashga qaratilgan investitsiya loyihalarida o‘z ishtirokini davom ettirishga tayyorligini bildirdi.

Состоялась встреча с представителями группы компаний «VEON»
5 марта 2020 года в Сенате состоялась встреча первого заместителя Председателя Сената Олий Мажлиса Республики Узбекистан Содика Сафоева с Главным исполнительным директором группы компаний «VEON» Каан Терзиоглу. В ней также участвовал советник группы компаний «VEON» Борис Тадич.
В ходе встречи состоялся обмен мнениями относительно состояния и практики применения законодательных актов, либерализации налогового законодательства страны в телекоммуникационной отрасли Республики Узбекистан.
Подчеркивалось, что объявление 2020 года – Годом развития науки, просвещения и цифровой экономики свидетельствует о том, что в Узбекистане особое внимание придается оказанию государственной поддержки развитию свободы предпринимательской деятельности и создания для этого необходимых правовых основ.
Группа компаний «VEON», поддерживая осуществляемые эффективные реформы в Узбекистане, выразила готовность в рамках Государственной программы 2020 года - «Года развития науки, просвещения и цифровой экономики» продолжить свое участие в инвестиционных проектах, направленных на совершенствование организационно-институциональных основ цифровой экономики и электронного правительства, развитие телекоммуникационной инфраструктуры, расширение широкополосного использования сети Интернет, развитие и модернизацию сети мобильной связи и других телекоммуникационных услуг.