Olmaota shahrida Qo‘shma demarkatsiya komissiyasida O‘zbekiston va Qozog‘iston Hukumatlari delegatsiyalarining yig‘ilishi bo‘lib o‘tdi
2020-02-24 | Siyosat
2020-yilning 17-21-fevral kunlari Olmaota shahrida Qo‘shma demarkatsiya komissiyasida O‘zbekiston Respublikasi va Qozog‘iston Respublikasi Hukumatlari delegatsiyalarining navbatdagi yig‘ilishi bo‘lib o‘tdi.
O‘zbekiston Respublikasining Navoiy viloyati va Qozog‘iston Respublikasining Qizil O‘rda va Turkiston viloyatlari chegaralari tutashgan uchastkada davlatlararo chegarani demarkatsiya qilishning yakuniy hujjatlari loyihalari tayyorlandi.
Komissiya 2020-yil uchun O‘zbekiston-Qozog‘iston Davlat chegarasini demarkatsiya qilishning yakuniy hujjatlari loyihalarini tayyorlash bo‘yicha tadbirlar rejasini tasdiqladi.

В г.Алматы состоялось заседание Правительственных делегаций Узбекистана и Казахстана в Совместной демаркационной комиссии
2020-02-24 | Политика
17-21 февраля 2020 года в г.Алматы состоялось очередное заседание Правительственных делегаций Республики Узбекистан и Республики Казахстан в Совместной демаркационной комиссии.
Подготовлены проекты итоговых документов демаркации межгосударственной границы на участок в пределах Навоийской области Республики Узбекистан по смежеству с Кызыл-Ординской и Туркестанской областями Республики Казахстан.
Комиссия утвердила План мероприятий по подготовке проектов итоговых документов демаркации узбекско-казахстанской Государственной границы на 2020 год.