2020-02-17 | Siyosat
2020-yilning 17-fevral kuni O‘zbekiston Respublikasi Tashqi ishlar vaziri o‘rinbosari Dilshod Axatov Koreya Respublikasining Favqulodda va Muxtor Elchisi Kan Chje Kvon bilan uchrashdi.
Uchrashuvda oliy va boshqa darajalardagi O‘zbekiston-Janubiy Koreya muzokaralari doirasida erishilgan kelishuvlarni bajarishning borishi muhokama qilindi hamda joriy yildagi qo‘shma tadbirlar jadvali bo‘yicha takliflar ko‘rib chiqildi.
Tomonlarning siyosiy, savdo-iqtisodiy, investitsion, turizm, madaniy-gumanitar va boshqa jabhalardagi o‘zaro manfaatli hamkorlik hajmlarini yanada oshirishga hamda munosabatlarning shartnoma-huquqiy bazasini mustahkamlashga bo‘lgan qiziqishi tasdiqlandi.

2020-02-17 | Политика
17 февраля 2020 года заместитель Министра иностранных дел Республики Узбекистан Дилшод Ахатов встретился с Чрезвычайным и Полномочным Послом Республики Корея Кан Чжэ Квоном.
На встрече обсужден ход реализации договоренностей, достигнутых в рамках узбекско-южнокорейских контактов на высшем и других уровнях, а также рассмотрены предложения по графику совместных мероприятий в текущем году.
Стороны подтвердили заинтересованность в дальнейшем наращивании взаимовыгодного сотрудничества в политической, торгово-экономической, инвестиционной, туристической, культурно-гуманитарной и других областях, а также укреплении договорно-правовой базы взаимодействия.