Qozog‘iston Tashqi ishlar vaziri bilan uchrashuv
2020-yilning 28-yanvar kuni O‘zbekiston Respublikasi Tashqi ishlar vaziri Abdulaziz Kamilov Berlin shahrida Qozog‘iston Respublikasi Tashqi ishlar vaziri Muxtar Tleuberdi bilan uchrashdi.
Suhbat davomida 2019-yil 29-noyabrda Toshkent shahrida bo‘lib o‘tgan Markaziy Osiyo davlatlari rahbarlarining ikkinchi maslahat uchrashuvi yakunlariga yuqori baho berib, tomonlar sammit yakunlari bo‘yicha qabul qilingan mintaqaviy integratsiyani yana chuqurlashtirishga yo‘naltirilgan qarorlarni amalga oshirishda hamkorlik qilish masalalarini muhokama qildilar.
O‘zbekiston va Qozog‘iston o‘rtasidagi yaqin qo‘shnichilik va do‘stona aloqalarni yanada mustahkamlashdan ikki tomon ham manfaatdor ekanligi ta’kidlandi. O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyevning Qozog‘istonga rejalashtirilayotgan tashrifi bu jarayonning muhim bosqichi bo‘ladi.
Ikki mamlakat tashqi siyosat idoralari rahbarlari 3-fevral kuni Toshkent shahrida Markaziy Osiyo mamlakatlari va AQSh tashqi ishlar vazirlarining “C5 + 1” shaklidagi uchrashuvini o‘tkazish masalalarini hamda ikki tomonlama va xalqaro munosabatlar kun tartibining dolzarb jihatlarini muhokama qildilar.

Встреча с Министром иностранных дел Казахстана
28 января 2020 года Министр иностранных дел Республики Узбекистан Абдулазиз Камилов встретился в г.Берлин с Министром иностранных дел Республики Казахстан Мухтаром Тлеуберды.
Высоко оценив итоги второй Консультативной встречи глав государств Центральной Азии, состоявшейся 29 ноября 2019 года в г.Ташкент, стороны обсудили вопросы взаимодействия по реализации принятых по итогам саммита решений, направленных на дальнейшее углубление региональной интеграции.
Стороны констатировали взаимную заинтересованность в дальнейшем укреплении добрососедских и дружеских отношений между Узбекистаном и Казахстаном, важным этапом которого должен послужить планируемый визит Президента Республики Узбекистан Шавката Мирзиёева в Казахстан.
Главы внешнеполитических ведомств двух стран также обсудили вопросы проведения в г.Ташкенте 3 февраля встречи министров иностранных дел стран Центральной Азии и США в формате «5+1» и другие аспекты актуальной повестки двусторонних и международных отношений.