Qozog‘iston Tashqi ishlar vaziri bilan uchrashuv
2020-yilning 28-yanvar kuni O‘zbekiston Respublikasi Tashqi ishlar vaziri Abdulaziz Kamilov Berlin shahrida Qozog‘iston Respublikasi Tashqi ishlar vaziri Muxtar Tleuberdi bilan uchrashdi.
Suhbat davomida 2019-yil 29-noyabrda Toshkent shahrida bo‘lib o‘tgan Markaziy Osiyo davlatlari rahbarlarining ikkinchi maslahat uchrashuvi yakunlariga yuqori baho berib, tomonlar sammit yakunlari bo‘yicha qabul qilingan mintaqaviy integratsiyani yana chuqurlashtirishga yo‘naltirilgan qarorlarni amalga oshirishda hamkorlik qilish masalalarini muhokama qildilar.
O‘zbekiston va Qozog‘iston o‘rtasidagi yaqin qo‘shnichilik va do‘stona aloqalarni yanada mustahkamlashdan ikki tomon ham manfaatdor ekanligi ta’kidlandi. O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyevning Qozog‘istonga rejalashtirilayotgan tashrifi bu jarayonning muhim bosqichi bo‘ladi.
Ikki mamlakat tashqi siyosat idoralari rahbarlari 3-fevral kuni Toshkent shahrida Markaziy Osiyo mamlakatlari va AQSh tashqi ishlar vazirlarining “C5 + 1” shaklidagi uchrashuvini o‘tkazish masalalarini hamda ikki tomonlama va xalqaro munosabatlar kun tartibining dolzarb jihatlarini muhokama qildilar.

2020-01-29 | Politics
On January 28, 2020, the Minister of Foreign Affairs of the Republic of Uzbekistan Abdulaziz Kamilov met with the Minister of Foreign Affairs of the Republic of Kazakhstan Mukhtar Tleuberdi, in Berlin.
Highly appreciating the results of the Second Consultative Meeting of the Heads of Central Asian States, held on November 29, 2019 in Tashkent, the parties discussed issues of interaction on implementation of decisions adopted following the summit and aimed at further deepening regional integration.
The parties stated their mutual interest in further strengthening good-neighborly and friendly relations between Uzbekistan and Kazakhstan, an important stage of which should become the planned visit of the President of the Republic of Uzbekistan Shavkat Mirziyoyev to Kazakhstan.
Foreign Ministers of the two countries also discussed issues of holding a 5+1 meeting of Foreign Ministers of Central Asia and the United States in Tashkent on February 3, as well as other aspects of the current agenda of bilateral and international relations.