Vatikan Elchisi bilan uchrashuv
2020-yil 22-yanvar kuni O‘zbekiston Respublikasi Tashqi ishlar vazirining o‘rinbosari Dilshod Axatov Vatikanning mamlakatimizdagi diplomatik missiyasini yakunlayotgan Favqulodda va Muxtor Elchisi (apostol nunsiysi) arxiyepiskop Chelestino Miliore (qarorgohi Moskva shahrida) bilan uchrashdi.
Suhbat chog‘ida turli sohalardagi ikki tomonlama munosabatlarning holati yuzasidan fikr almashildi, hamkorlikni rivojlantirish va oliy darajada aloqalarni tashkil etish istiqbollari muhokama qilindi.
Elchi O‘zbekiston rahbariyatining ichki siyosatidagi ustuvor yo‘nalishlardan biri mamlakatda millatlararo totuvlik va diniy bag‘rikenglikni ta’minlash ekanligini yuqori baholadi.
TIV rahbari o‘rinbosari Elchiga ikki tomonlama munosabatlarni mustahkamlashdagi shahxsiy sa’y-harakatlari uchun minnatdorchilik bildirdi.

Meeting with Vatican Ambassador
On January 22, 2020, Deputy Minister of Foreign Affairs of the Republic of Uzbekistan Dilshod Akhatov met with the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary (Apostolic Nuncio) of Vatican with the residence in Moscow, Archbishop Celestino Migliore, completing his diplomatic mission to Uzbekistan.
According to Uzbekistan MFA, the parties exchanged views on the state of bilateral relations in various fields, discussed prospects for development of interaction, organization of contacts at the highest level.
The Ambassador praised that one of the priorities in the domestic policy of the leadership of Uzbekistan is to ensure interethnic harmony and religious tolerance in the country.
The Deputy Minister of Foreign Affairs expressed his gratitude to the Ambassador for his personal efforts aimed at strengthening bilateral relations.