O‘zbekistonning saylov tashkil qilish tajribasini o‘rganish lozim
2019-yil 23-dekabr kuni O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Senati a’zolarining parlament saylovlarida xalqaro kuzatuvchi sifatida ishtirok etgan Malayziya parlamenti quyi palatasi vitse-spikeri Mox Rashid bin Xasnon boshchiligidagi delegatsiya bilan uchrashuvi bo‘lib o‘tdi.
Uchrashuv chog‘ida joriy yil 22-dekabrda bo‘lib o‘tgan Oliy Majlis Qonunchilik palatasi va xalq deputatlari mahalliy Kengashlariga saylovlar yuzasidan fikr almashildi.
Malayziya parlamenti a’zolari ta’kidlaganidek, saylovlar demokratik tamoyillar asosida yuqori darajada uyushqoqlik bilan o‘tdi. “Biz ovoz berish jarayonini kuzatar ekanmiz, har bir saylov uchastkasida ishlar yaxshi tashkil etilgani, saylovchilar uchun barcha shart-sharoitlar yaratilganini ko‘rdik. O‘zbekistonning saylovni tashkil qilish tajribasini o‘rganish lozim”, dedi Mox Rashid bin Xasnon.

Опыт Узбекистана по организации выборов достоен изучения
23 декабря 2019 года состоялась встреча членов Сената Олий Мажлиса Республики Узбекистан с парламентской делегацией Малайзии во главе с заместителем спикера Палаты представителей Мох Рашид бин Хасноном, принявшим участие в парламентских выборах в качестве международных наблюдателей.
В ходе встречи состоялся обмен мнениями относительно выборов в Законодательную палату Олий Мажлиса и местные Кенгаши народных депутатов, прошедших 22 декабря текущего года.
Парламентарии Малайзии отметили, что выборы проведены на высоком организационном уровне в соответствии с демократическими принципами. “На каждом избирательном участке, где мы наблюдали ход голосования, работа была хорошо налажена, для избирателей были созданы все условия. Опыт Узбекистана по организации выборов достоен изучения”- подчеркнул Мох Рашид бин Хаснон.